Trwa ładowanie...
d780vef

Tarcia w PO. Sławomir Neumann: w razie sporu ostro zawalczę

Platforma Obywatelska szykuje się do wyboru nowego szefa klubu parlamentarnego. - Jeśli będzie spór, a na to się zanosi, to ostro zawalczę - zapowiada Sławomir Neumann, poseł PO z Pomorza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tarcia w PO. Sławomir Neumann: w razie sporu ostro zawalczę
Tarcia w PO. Sławomir Neumann: w razie sporu ostro zawalczę (PAP, Fot: Marcin Obara)
d780vef

Sławomir Neumann jest jednym z polityków PO, który zamierza kandydować na stanowisko przewodniczącego klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

- Rezygnacja Borysa Budki jest czymś oczywistym, bo wcześniej zapowiadał, że będzie chciał rozdzielić funkcje szefa partii i szefa klubu - stwierdził Neumann na antenie Polsat News.

- Wiele osób z PO zachęca mnie do startu na szefa klubu - mówił poseł.

d780vef

Zobacz też: Rekonstrukcja rządu. PiS wymieni Ziobrę na Kosiniaka? Wicemarszałek oburzony

- Jeśli będzie spór o stanowisko szefa klubu parlamentarnego, a na to się zanosi, to ostro zawalczę - powiedział Sławomir Neumann w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Sławomir Neumann: ruch dla ludzi, którzy nie chcą być w polityce

Pytany o Nową Solidarność, planowany ruch społeczny prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, Neumann stwierdził, że ma on być oparty na działaniu obywatelskim. - To ruch dla ludzi, którzy nie chcą być w polityce - mówił.

d780vef

Dodał, że nie można porównywać Rafała Trzaskowskiego z Szymonem Hołownią, bo ten drugi chce tworzyć partię.

Według polityka PO ruch Hołowni może nie przetrwać do wyborów parlamentarnych za trzy lata. - Jeśli mu się uda, to może być ciekawym elementem - powiedział.

- Wyobrażam sobie start w 2023 roku ze wspólnych list Platformy i ruchu Szymona Hołowni - zaznaczył.

Zdaniem Neumanna PO stara się spełnić oczekiwania wyborców. - Dzięki PO w Polsce nie ma Budapesztu, a PiS nie ma większości w Senacie. To skutek działań Platformy w opozycji - stwierdził gość Polsat News.

Polityk zapowiedział również, że w sprawie ustawy PiS o zakazie hodowli zwierząt futerkowych, "każdy będzie głosował zgodnie z własnym sumieniem".

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d780vef

Podziel się opinią

Share
d780vef
d780vef