Trwa ładowanie...

Talibowie twierdzą, że zabili 5 Polaków; "To nieprawda"

Afgańscy rebelianci oświadczyli, że około godz. 11 przed południem 26 grudnia w wyniku wybuchu miny zginęło pięciu polskich żołnierzy. Całkowicie zniszczony został również polski pojazd opancerzony - podaje agencja Wakht. Informacjom zaprzecza w rozmowie z Wirtualną Polską mjr Piotr Michrowski z sekcji informacyjno-prasowej polskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie.

Talibowie twierdzą, że zabili 5 Polaków; "To nieprawda"Źródło: AFP
d2jh7ep
d2jh7ep

Podający się za rzecznika talibów, Zabihullah Modżahed poinformował media, że mina została podłożona przez talibów we wschodniej części dystryktu Andar.

Fakt ten potwierdził mjr Michrowski. - Pojazd opancerzony MRAP najechał na ajdika (IED - improwizowany ładunek wybuchowy - red.) i ma uszkodzone koło. Jednak, jak podkreślił, żaden z polskich żołnierzy nie został ranny.

Z kolej mjr Piotr Jaszczuk z biura prasowego Dowództwa Operacyjnego powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że to celowe kłamstwo. Jak dodał, wystosowano już sprostowanie do mediów afgańskich w tej sprawie. Na razie jednak nie zostało ono nigdzie opublikowane.

Kilka dni temu, w wyniku wybuchu miny w dystrykcie Andar zginął polski żołnierz i zniszczony został wojskowy samochód.

Droga Kabul - Kandahar jest jedną z najniebezpieczniejszych tras w Afganistanie, dochodzi na niej często do ataków na konwoje zaopatrujące stacjonujących w Afganistanie żołnierzy NATO.

d2jh7ep
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jh7ep
Więcej tematów