Trwa ładowanie...
d463gwb

Tak złe, że trzeba to zobaczyć. "Historia Roja" jak... amerykański komiks

TVP postanowiła przypomnieć niezbyt ciepło przyjętą "Historię Roja". Tym razem jednak, z pełnometrażowego filmu skrojono serial telewizyjny. Już w pierwszym odcinku okazało się, że było warto. Dzięki scenie żywcem wyjętej z ekranizacji amerykańskich komiksów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak złe, że trzeba to zobaczyć. "Historia Roja" jak... amerykański komiks
(Facebook.com/Sfilmowani)
d463gwb

Na zaskakującą scenę uwagę zwrócił fanpage Sfilmowanych. Fragment z pierwszego odcinka przedstawia tytułowego bohatera, Mieczysława Dziemieszkiewicza "Roja", który jest legitymowany przez wrogo nastawionych Niemców. Szczęśliwie nasz (super)bohater w ostatniej chwili odkrywa... swoje nadprzyrodzone moce i zostaje postacią rodem z "X-Menów" albo "Supermana".

Co ratuje "Roja"? Rój pszczół, które najwyraźniej są wyczulone na wszelkie przejawy nazistowskiej ideologii i przeganiają Niemców, oszczędzając bohatera polskiego podziemia. Być może są to także owady wyznające katolicyzm, ponieważ Dziemieszkiewicz będąc otoczonym przez rój woła imię wszechmogącego Boga. Fragment ten jest tym bardziej zdumiewający, że "Rój" to postać historyczna, a serial (podobnie jak film) to jego "celuloidowa" biografia.

Starszy sierżant Mieczysław Dziemieszkiewicz "Rój" należy do grona tzw. Żołnierzy Wyklętych, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni i postanowili wystąpić zbrojnie przeciwko radzieckiej okupacji. Scena z pszczołami nie pojawiła się w kinowej wersji "Historii Roja".

d463gwb

Podziel się opinią

Share
d463gwb
d463gwb
Więcej tematów