Trwa ładowanie...

Tak "Wiadomości" TVP pokazały Marsz Wolności. "Frekwencja porażką PO"

"Wiadomości" TVP przedstawiły "Marsz Wolności" jako frekwencyjną porażkę Platformy Obywatelskiej.

Share
Tak "Wiadomości" TVP pokazały Marsz Wolności. "Frekwencja porażką PO"
Źródło: PAP/EPA
d3yxnst

Jak to zwykle w przypadku masowych marszów bywa i tym razem pojawiają się spekulacje na temat liczby uczestników demonstracji. Warszawski ratusz podaje, że w "Marszu Wolności" uczestniczyło 90 tys. osób, z kolei policja mówi o 12 tysiącach. "Wiadomości" przedstawiły swoją liczbę - 15 tysięcy. W zapowiedzi "Wiadomości" przypomniały, że PO liczyła na 100 tys. demonstrujących.

W materiale Jarosław Olechowski pokazał, że w marszu uczestniczyły m.in. osoby nie zgadzające się z tzw. ustawą dezubekizacyjną, która obniża emerytury i renty byłych pracowników aparatu bezpieczeństwa PRL. Wytyka, że w czasie zgromadzenia puszczono piosenkę w rytmie radzieckiej piosenki "Katiusza".

Reporter wytyka, że wiele osób na marszu twierdziło, że w Polsce ograniczona jest wolność. Jednak Olechowski zarzucił, że niektórzy zgromadzenie nie potrafili powiedzieć w jaki sposób to się dzieje.

d3yxnst

"Jednak wielu uczestników 'Marszu Wolności' do wolności ma wybiórcze podejście" - stwierdza Olechowski. Pokazuje wtedy osoby zabezpieczające demonstracje, które nie chcą z nim rozmawiać.

"Protestują przeciwko dzieleniu Polaków, ale sami wskazują z kim można, a z kim nie wolno rozmawiać" - mówi. Na potwierdzenie tych słów Olechowski pokazuje Konrada Maternę z KOD Kapeli i Mateusza Kijowskiego, którzy go bojkotują. - Z wami się nie rozmawia - mówi Materna do reportera.

"Chcą bronić wolności słowa i wolnych mediów, o ile dziennikarze mówią to, co podoba się demonstrantom" - ocenia Olechowski.

Ostatecznie zarzuca, że dla protestujących liderów partyjnych najważniejszy jest powrót do władzy.

Źródło: Wiadomości WP

d3yxnst

Podziel się opinią

Share
d3yxnst
d3yxnst
Więcej tematów