Trwa ładowanie...

Tak "Wiadomości" TVP pokazały Marsz Wolności. "Frekwencja porażką PO"

"Wiadomości" TVP przedstawiły "Marsz Wolności" jako frekwencyjną porażkę Platformy Obywatelskiej.

Tak "Wiadomości" TVP pokazały Marsz Wolności. "Frekwencja porażką PO"Źródło: PAP/EPA
d35saet
d35saet

Jak to zwykle w przypadku masowych marszów bywa i tym razem pojawiają się spekulacje na temat liczby uczestników demonstracji. Warszawski ratusz podaje, że w "Marszu Wolności" uczestniczyło 90 tys. osób, z kolei policja mówi o 12 tysiącach. "Wiadomości" przedstawiły swoją liczbę - 15 tysięcy. W zapowiedzi "Wiadomości" przypomniały, że PO liczyła na 100 tys. demonstrujących.

W materiale Jarosław Olechowski pokazał, że w marszu uczestniczyły m.in. osoby nie zgadzające się z tzw. ustawą dezubekizacyjną, która obniża emerytury i renty byłych pracowników aparatu bezpieczeństwa PRL. Wytyka, że w czasie zgromadzenia puszczono piosenkę w rytmie radzieckiej piosenki "Katiusza".

Reporter wytyka, że wiele osób na marszu twierdziło, że w Polsce ograniczona jest wolność. Jednak Olechowski zarzucił, że niektórzy zgromadzenie nie potrafili powiedzieć w jaki sposób to się dzieje.

d35saet

"Jednak wielu uczestników 'Marszu Wolności' do wolności ma wybiórcze podejście" - stwierdza Olechowski. Pokazuje wtedy osoby zabezpieczające demonstracje, które nie chcą z nim rozmawiać.

"Protestują przeciwko dzieleniu Polaków, ale sami wskazują z kim można, a z kim nie wolno rozmawiać" - mówi. Na potwierdzenie tych słów Olechowski pokazuje Konrada Maternę z KOD Kapeli i Mateusza Kijowskiego, którzy go bojkotują. - Z wami się nie rozmawia - mówi Materna do reportera.

"Chcą bronić wolności słowa i wolnych mediów, o ile dziennikarze mówią to, co podoba się demonstrantom" - ocenia Olechowski.

Ostatecznie zarzuca, że dla protestujących liderów partyjnych najważniejszy jest powrót do władzy.

Źródło: Wiadomości WP

d35saet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35saet
Więcej tematów