Trwa ładowanie...
d27p5n9

Tak Tesco pakuje swoje produkty. Brytyjski poseł oskarża sieć o cynizm

Dwa kawałki produktu wystają zza etykiety, a pod nią... pustka. Polityk James Cleverly pokazał zdjęcia swojego zakupu w internecie. Sieć Tesco odpowiada.
Share
Okazuje się, że to niejedyny przypadek nietypowego etykietowania opakowań w Tesco
Okazuje się, że to niejedyny przypadek nietypowego etykietowania opakowań w TescoŹródło: Twitter, Fot: screen
d27p5n9

Brytyjski poseł nazwał cynicznym sposób pakowania kupionego przez niego w Tesco mięsa. Zdjęcie pokazał na Twitterze. Sieć handlowa musiała się tłumaczyć, dlaczego jedna trzecia opakowania to powietrze i dlaczego akurat ten fragment zakryty został przez etykietę.

Przedstawiciele Tesco odpowiedzieli w serwisie społecznościowym, że cena i waga produktu są zawsze wyraźnie oznakowane na opakowaniu, a w przypadku tego konkretnego produktu musi istnieć szczelina pomiędzy każdą częścią, aby zagwarantować świeżość i jakość.

d27p5n9

Zobacz także: Tony plastiku na plaży. To najbardziej zanieczyszczona wyspa świata

Mimo to sieć poinformowała, że skontaktowała się ze swoimi dostawcami w celu "dokonania przeglądu podejścia i umieszczanie w przyszłości etykiety po lewej stronie opakowania".

Okazuje się jednak, że ukrywanie pustej przestrzeni pod etykietą nie dotyczyło tylko jednego produktu, co polityk również wytknął na swoim profilu. Zasugerował, że Tesco zdecydowanie powinno przemyśleć kwestię opakowań. Także pod kątem redukcji plastiku.

d27p5n9

Podziel się opinią

Share
d27p5n9
d27p5n9
Więcej tematów