Trwa ładowanie...
d35lh1v

Tak Tesco pakuje swoje produkty. Brytyjski poseł oskarża sieć o cynizm

Dwa kawałki produktu wystają zza etykiety, a pod nią... pustka. Polityk James Cleverly pokazał zdjęcia swojego zakupu w internecie. Sieć Tesco odpowiada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Okazuje się, że to niejedyny przypadek nietypowego etykietowania opakowań w Tesco
Okazuje się, że to niejedyny przypadek nietypowego etykietowania opakowań w Tesco (Twitter, Fot: screen)
d35lh1v

Brytyjski poseł nazwał cynicznym sposób pakowania kupionego przez niego w Tesco mięsa. Zdjęcie pokazał na Twitterze. Sieć handlowa musiała się tłumaczyć, dlaczego jedna trzecia opakowania to powietrze i dlaczego akurat ten fragment zakryty został przez etykietę.

Przedstawiciele Tesco odpowiedzieli w serwisie społecznościowym, że cena i waga produktu są zawsze wyraźnie oznakowane na opakowaniu, a w przypadku tego konkretnego produktu musi istnieć szczelina pomiędzy każdą częścią, aby zagwarantować świeżość i jakość.

d35lh1v

Zobacz także: Tony plastiku na plaży. To najbardziej zanieczyszczona wyspa świata

Mimo to sieć poinformowała, że skontaktowała się ze swoimi dostawcami w celu "dokonania przeglądu podejścia i umieszczanie w przyszłości etykiety po lewej stronie opakowania".

Okazuje się jednak, że ukrywanie pustej przestrzeni pod etykietą nie dotyczyło tylko jednego produktu, co polityk również wytknął na swoim profilu. Zasugerował, że Tesco zdecydowanie powinno przemyśleć kwestię opakowań. Także pod kątem redukcji plastiku.

d35lh1v

Podziel się opinią

Share

d35lh1v

d35lh1v
Więcej tematów