Trwa ładowanie...

Tak senator PiS Waldemar Bonkowski obraża protestujących. "Ubeckie wdowy" i "pożyteczni idioci"

PiS robi, co może, by zdyskredytować ludzi w całej Polsce biorących udział w protestach przeciwko reformom sądownictwa. W czasie debaty w Senacie senator partii rządzącej Waldemar Bonkowski o manifestujących powiedział: "stare upiory bolszewickie", "ubeckie wdowy", "oczadzeni" i "pożyteczni idioci".

Tak senator PiS Waldemar Bonkowski obraża protestujących. "Ubeckie wdowy" i "pożyteczni idioci"Źródło: Forum, fot: Maciej Jarzebinski
d12lstw
d12lstw

Politycy PiS na wszelkie sposoby próbują zdyskredytować uczestników antyrządowych demonstracji. Mimo że bierze w nich udział wiele młodych osób, partia rządząca przekonuje, że to przedstawiciele poprzedniego systemu. W czasie debaty w Senacie senator PiS Waldemar Bonkowski w wyjątkowo ostrych słowach zaatakował protestujących przed budynkiem parlamentu.

Zobacz wystąpienie senator PiS na temat protestujących:

- Powiem wam o jeszcze jednej rzeczy. Jestem niesamowicie zdumiony. Ja obserwuję, kto tam chodzi na te demonstracje. Tam chodzą stare upiory bolszewickie, ubeckie wdowy chodzą, oczadzeni chodzą i chodzą jeszcze pożyteczni idioci – mówi polityk partii rządzącej.

Gdy do ludzi zgromadzonych przed Senatem dotarły słowa polityka, zaczęli głośno skandować: "idiota, idiota".

Na temat protestantów wypowiedział się także Arkadiusz Mularczyk z PiS. – "Spontaniczny" protest młodych ludzi w obronie sądów, z którymi nie mieli nigdy do czynienia – napisał na Twitterze. Wczesniej szef MSWiA Mariusz Błaszczak przekonywał, że wielu manifestantów to zwykli spacerowicze i turyści. Z kolei jego zastępca Jarosław Zieliński stwierdził: - Komuniści, esbecy, zdrajcy dzisiaj z pieśnią "Wyrwij murom zęby..." Czy jest gdzieś jeszcze granica hipokryzji i szyderstwa? Precz z łotrami - napisał na swoim profilu na Twitterze.

Zobacz, kto protestował przeciwko reformie sądownictwa:

d12lstw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12lstw
Więcej tematów