Trwa ładowanie...
dp1t29p

Tak będą wyglądały nowe stroje strażaków. Wybrano kolor piaskowy

Od 1 stycznia 2021 roku funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej będą nosili nowe mundury. Sytuacja epidemiczna sprawia, że okres przejściowy podczas, którego będą funkcjonowały dwa rodzaje mundurów może się wydłużyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe stroje straży pożarnej wejdą do użycia od 2021 roku
Nowe stroje straży pożarnej wejdą do użycia od 2021 roku (gov.pl)
dp1t29p

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej zaprezentowała wzory nowych mundurów strażackich. Zdecydowano się na kolor piaskowy, czasami nazywany też "musztardowym", wzbogacany czarnymi dodatkami. Dotychczasowe, doskonale rozpoznawalne czarne mundury były w użyciu od 1995 roku. Nowe mają mieć wyższe parametry ochronne i zapewniać lepsze bezpieczeństwo strażakom. O ile stare ubranie było dwuczęściowe, tak nowe będzie składać się z trzech części: ze spodni, kurtki lekkiej i kurtki ciężkiej. Ta lekka ma być wykorzystywana latem, tak aby strażakom nie było za gorąco, a przy tym mogli mieć zapewnioną pełną ochronę termiczną.

– Rezygnujemy z dwóch sortów mundurowych, czyli z ubrania służbowego i z ubrania koszarowego, w całości. Wprowadzamy jeden obowiązujący wszystkich wzór. Od stażysty, który przychodzi do służby pierwszego dnia, do komendanta głównego będziemy wyglądali tak samo. Jedyne różnice to nazwiska i stopnie – powiedział nadbryg. Andrzej Bartkowiak Komendant Główny PSP.

Nowe stroje Straży Pożarnej będą miały piaskowy kolor gov.pl
Nowe stroje Straży Pożarnej będą miały piaskowy kolor (gov.pl)

Nowe stroje strażaków kolorystycznie będą zbliżone do mundurów Służby Ochrony Państwa. Zakładano, że wymiana strojów nastąpi do końca roku, ale sytuacja związana z epidemią koronawirusa sprawia, że okres w którym funkcjonować będą zarówno stare jak i nowe mundury może się wydłużyć.

dp1t29p

Pożar w rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp1t29p

Podziel się opinią

Share
dp1t29p
dp1t29p
Więcej tematów