PolskaTajne uzasadnienie wyroku ws. przecieku starachowickiego

Tajne uzasadnienie wyroku ws. przecieku starachowickiego

Posłowie skazani w sprawie tzw. przecieku starachowickiego i ich obrońcy mają pięć dni na zapoznanie się z uzasadnieniem wyroku w tej sprawie. Dokument liczy ponad 300 stron. Zainteresowani mają prawo zapoznać się z nim tylko w kancelarii tajnej i nie mogą wykonywać odpisów - podkreślił sędzia Artur Adamiec, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach. Wyjaśnił, że takie rygory nakłada ustawa o ochronie informacji niejawnych.

Jako pierwszy z uzasadnieniem wyroku będzie mógł zapoznać się poseł Henryk Długosz. Potem zrobi to Zbigniew Sobotka, a jako ostatni poseł Andrzej Jagiełło. Od 4 do 8 lipca dostęp do maszynopisu będą mieli natomiast prokuratorzy. Na złożenie apelacji obrońcy mają dwa tygodnie od dnia rozpoczęcia zapoznawania się z uzasadnieniem.

Posłów skazano w styczniu tego roku. Orzeczone kary to półtora roku pozbawienia wolności dla Andrzeja Jagiełły, dwa lata dla Henryka Długosza i trzy i pół roku dla Zbigniewa Sobotki. Wyroki nie są prawomocne.

Samorządowcy SLD ze Starachowic, podejrzani o związki ze światem przestępczym, zostali uprzedzeni przez skazanych o planowanej wobec nich akcji policji.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)