Trwa ładowanie...
d30tr76

Tajfun Jebi uderzył w Japonię

Japonia została dotknięta najsilniejszym do 25 lat tajfunem. Tajfun Jebi przyniósł ulewne deszcze i bardzo silny wiatr. Są zniszczenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tajfun Jebi uderzył w Japonię
Tajfun Jebi uderzył w Japonię (Getty Images)
d30tr76

Tajfun Jebi: od wtorku Japonia zmaga się z żywiołem

Tajfun Jebi został sklasyfikowany jako "bardzo silny" przez japońską agencję pogodową. To najsilniejszy tajfun jaki nawiedził wyspę od 25 lat. Na zachodnich obszarach Japonii przyniósł ulewne deszcze i wiatr, którego prędkość rozwija się nawet do 172 km/h.

Tajfun Jebi: ogromne zniszczenia

W zatoce Osaka tajfun uderzył w tankowiec, którzy przesunął się uderzając w most łączący lotnisko Kansai i miasto Izumisano. Most został uszkodzony, a lotnisko odcięte od metropolii. W Kioto tajfun całkowicie zniszczył dach dworca kolejowego raniąc kilka osób. Już teraz mówi się o dwóch ofiarach śmiertelnych tajfunu Jebi.

d30tr76

Ze względu na silny wiatr zostały zamknięte lotniska. Odwołano również wszystkie pociągi. Policja w prefekturze Shiga podaje, że wiatr jest tak porywisty, że przewraca ciężarówki jadące po drodze ekspresowej Meishin.

Władze Japonii ostrzegają o wysokich falach oraz o możliwości wystąpienia powodzi i lawin błotnych.Już teraz dziesiątki tysięcy mieszkańców Japonii jest odciętych od prądu. Premier Shinzo Abe zwołał nadzwyczajne spotkanie i wezwał ludzi aby przygotowywali się na ewakuację.

d30tr76

Podziel się opinią

Share

d30tr76

d30tr76
Więcej tematów