Trwa ładowanie...

Tajemnicze zwierzę pod Paryżem. Nowe fakty

To nie tygrys, a co najwyżej ryś grasuje w okolicach Paryża. Wiadomość o egzotycznym i groźnym zwierzęciu od dwóch dni elektryzowała Francję. Była na pierwszym miejscu w gazetach i dziennikach radiowych i telewizyjnych.

Share
Tajemnicze zwierzę pod Paryżem. Nowe fakty
Źródło: PAP/EPA, Fot: OLIVIER LEJEUNE
djoqo1f

Kobieta, która zobaczyła dziwne zwierzę koło supermarketu w oddalonym o 40 kilometrów od Paryża miasteczku, twierdziła, że to był duży ryś. Policja i naukowcy po obejrzeniu zrobionych przez nią zdjęć byli zdania, że to tygrys.

Analiza odcisków łap zwierzęcia, które maszerowało koło stacji benzynowej przy autostradzie, pozwoliło zoologom na stwierdzenie, że to mniejszy niż tygrys osobnik z rodziny kotów.

djoqo1f

Jeden z lokalnych leśników próbował uspokoić nastroje zapewniając, że ryś nie jest czymś nadzwyczajnym we francuskich lasach. Zaapelował jednak o zachowanie ostrożności, choć trudno jest sobie przypomnieć sytuację, by tej wielkości zwierzak zaatakował człowieka.

Mimo optymistycznej wiadomości władze proszą mieszkańców, aby wstrzymali się przed weekendowymi wędrówkami po okolicznych lasach, które wciąż w poszukiwaniu zwierzęcia patrolują żandarmi i wojsko.

djoqo1f

Podziel się opinią

Share
djoqo1f
djoqo1f
Więcej tematów