Trwa ładowanie...
TVP

Tajemnicza śmierć w Lesie Kabackim. Biegli: Jolanta Brzeska nie miała skłonności samobójczych

Sprawa śmierci Jolanty Brzeskiej, której spalone zwłoki znaleziono w marcu 2011 r. w Lesie Kabackim, to jedna z największych zagadek kryminalnych ostatnich lat. Jak donosi tvp.info, biegli z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna opracowali profil psychologiczny ofiary. Wynika z niego, że kobieta nie miała skłonności samobójczych.
Share
Tajemnicza śmierć w Lesie Kabackim. Biegli: Jolanta Brzeska nie miała skłonności samobójczych
Źródło: Thinkstockphotos
d1nl66f

Prokuratura okręgowa prowadzi śledztwo w sprawie ewentualnego doprowadzania kobiety do samobójstwa. Nie wyklucza jednak, że było to zabójstwo. Wyniki profilu psychologicznego Brzeskiej tylko pogłębiają wątpliwości prokuratorów. - Jolanta Brzeska nie miała skłonności do działań autodestrukcyjnych, a tym bardziej popełnienia samobójstwa. I to w tak desperacki sposób. A skoro sama się nie zabiła, to oznacza morderstwo. Jednak nie znaleźliśmy dowodów, które potwierdzałyby także tę wersję – mówi w rozmowie z tvp.info jeden z warszawskich śledczych.

Mimo to prokuratura planuje zakończyć śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci Brzeskiej w ciągu miesiąca. Jak mówi jeden ze śledczych, prokuratura wyczerpała wszystkie czynności dowodowe.

Jolanta Brzeska była działaczką Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. Weszła w konflikt ze znanym stołecznym kamienicznikiem, który uzyskał nakaz jej eksmisji z domu przy ul. Nabielaka. Brzeska była ostatnią lokatorką, z którą nie udało się zarządcy kamienicy porozumieć ws. nowych stawek. Kobieta była dłużna 20 tys. zł. Po postępowaniu sądowym, komornik zajął jej emeryturę.

W dniu śmierci, 1 marca 2011 roku, Brzeska pobrała z banku pieniądze. Ugotowała obiad. Na jej płonące jeszcze ciało w Lesie Kabackim natknął się ok. godz. 16 przechodzień.

Początkowo prokuratura prowadziła śledztwo ws. samobójstwa. Pojawiły się jednak wątki, które wskazywały na zabójstwo. Mimo to nadal nie ma żadnych mocnych dowodów potwierdzających którąkolwiek z hipotez.

d1nl66f

Podziel się opinią

Share
d1nl66f
d1nl66f
Więcej tematów