Trwa ładowanie...

Tajemnica grobu Jaruzelskiego. Nie jest pochowany z żoną

W poniedziałek 13 grudnia mija dokładnie 40 lat od wprowadzenia stanu wojennego. Ogłosił go Wojciech Jaruzelski. Generał zmarł w 2014 roku. Co ciekawe, nie został pochowany z żoną.

Share
Grób Wojciecha Jaruzelskiego Grób Wojciecha Jaruzelskiego Źródło: East News, fot: Adam Burakowski/REPORTER
dm1ulb3

Wojciech Jaruzelski zmarł 25 maja 2014 roku. Pochowany został na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. To jednak nie spodobało się wszystkim Polakom - część protestowała, że nie powinny być to Powązki.

Grób Wojciecha Jaruzelskiego i jego żony

"Super Express" przekazał, że grób generała jest regularnie doglądany. Mogiła jest zawsze zadbana. Na pomniku można znaleźć kwiaty oraz znicze.

Dla wielu osób może to być zaskoczeniem, ale Wojciech Jaruzelski nie został pochowany razem z żoną - przypomniał tabloid.

dm1ulb3

Barbara Jaruzelska odeszła w 2017 roku. Razem ze swoim mężem przeżyli wspólnie ponad 50 lat. Żona generała spoczęła jednak w grobie rodzinnym, razem ze swoją matką.

Ich groby znajdują się ok. 1,5 kilometra od siebie.

Zobacz też: 40. rocznica stanu wojennego. Siemoniak tłumaczy slowa Wałęsy

40. rocznica stanu wojennego. Andrzej Duda zabrał głos

W poniedziałek w Polsce odbywały się uroczystości związane z 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Głos zabrał również Andrzej Duda, który podkreślił, że należy "krzyczeć, że Jaruzelski był zdrajcą narodu polskiego".

dm1ulb3

Prezydent przemówił na terenie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.

- W 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego trzeba nie tylko mówić, ale trzeba krzyczeć, że Jaruzelski był zwykłym tchórzem i zdrajcą Polski - powiedział Duda.

- To nasza polska rzeczywistość, która stanowi historię, o której trzeba uczyć dzieci i młodzież. Dziękuję tym, którzy pamiętają. Niech bohaterowie będą nazywani bohaterami, a zdrajcy zdrajcami - zaznaczył Andrzej Duda.

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dm1ulb3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm1ulb3
Więcej tematów