Trwa ładowanie...

"Tadeusz Rydzyk znieważony". Zawiadomienie do Ziobry

Środowiska feministyczne znieważyły ojca Tadeusza Rydzyka - uważają członkowie Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami i Przemocą. Zawiadomienie w tej sprawie trafiło do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry. Chodzi o czwartkowy happening w Toruniu.

Share
"Tadeusz Rydzyk znieważony". Zawiadomienie do Ziobry
Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d9qenk7

"Radio Maryja syczy jak żmija", "Precz z Rydzykiem, obłudnikiem", "Rydzyk, ty pazerna kanalio". Te i inne obraźliwe hasła skandowały feministki, które w "niekonwencjonalny", a w zasadzie charakterystyczny dla siebie sposób, "obchodziły" 73. urodziny Tadeusza Rydzyka. W czwartek - 3 maja - zebrały się w Toruniu, przed siedzibą rozgłośni ojca dyrektora. W manifestacji wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Zdaniem zwolenników Tadeusza Rydzyka uczestnicy happeningu znieważyli dyrektora Radia Maryja oraz Kościół katolicki. Ogólnopolski Komitet Obrony Przed Sektami i Przemocą uważa, że doszło do naruszenia prawa.

Manifestacja feministek WP.PL
Manifestacja feministek Źródło: WP.PL, fot: WP.PL

"Nie może być tak, że przychodzi grupa pikietujących, obraża wielokrotnie bardzo mocnymi słowami o. Tadeusza Rydzyka, ale również Radio Maryja. Tym kobietom się wydaje, że mogą to robić, ale na szczęście o. Rydzyka broni prawo polskie, które wyraźnie mówi, że nie można znieważać człowieka; a w tym momencie znieważono też Kościół katolicki" - napisał do Ziobry przewodniczący Komitetu Ryszard Nowak.

Zaznaczył też, że podczas manifestacji miała miejsce profanacja. Jeden z uczestników przebrany za księdza trzymał rysunek damskich narządów rozrodczych, a obok niego ubrana na czarno kobieta niosła krzyż.

d9qenk7

Zdaniem Nowaka nie do zaakceptowania jest też fakt, że pochód parodiował procesję Bożego Ciała.

Manifestacja feministek WP.PL
Manifestacja feministek Źródło: WP.PL, fot: WP.PL

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kamiński o prezesie PiS. "Całkowicie utracił kontrolę"

d9qenk7

Podziel się opinią

Share
d9qenk7
d9qenk7
Więcej tematów