Trwa ładowanie...
d2entq2
d2entq2
Polska The Timesnaszemiasto.pl

Tablica Informacji Miejskiej zagraża rowerzystom

Spore zaskoczenie przeżyli mieszkańcy okolic dworca Mikołajów. Przy ul. Legnickiej na wysokości przystanków tramwajowych, obok wypożyczalni kaset, pojawiła się nagle tablica Systemu Informacji Miejskiej. W czym tkwi problem?
Share
d2entq2

Tablica znajduje się blisko dróżki rowerowej, prowadzącej w dół z pobliskiego skwerku.

- Stoi ona na samym końcu zjazdu rowerowego. Ktoś młody i sprawny zjedzie tamtędy i na końcu wykręci, omijając tę tablicę. Ale osoby starsze mogą już mieć problemy z wyhamowaniem w porę. A to oznacza, że narażone są tu na wypadek - wyjaśnia Antonina Zawadzka, która mieszka w pobliżu i jeździ tą trasą rowerem. Jej zdaniem, wystarczyłoby nieco przesunąć tablicę, by problem zniknął.

Sprawę zgłosiliśmy Zarządowi Dróg i Utrzymania Miasta. W przesłanym nam stanowisku ZDiUM stwierdza, że tablica w okolicy dworca kolejowego Mikołajów powstała na podstawie koncepcji lokalizacji wszystkich 120 tablic opracowanych przez Biuro Promocji Miasta. Usytuowanie jej w tym właśnie miejscu równolegle do zieleńca sprawia, że jest "widoczna, łatwo dostępna i nie tarasuje głównego nurtu ruchu ani na chodniku".

Według ZDiUM-u trudno o lepszą lokalizację tablicy w tym rejonie i nie ma możliwości jej przestawieni. Bo do tego miejsca doprowadzono zasilanie elektryczne.

Zobacz także:Wrocław: Wyrzeźbił lodową "Królowę Śniegu"

d2entq2

Podziel się opinią

Share
d2entq2
d2entq2
Więcej tematów