Trwa ładowanie...

Szynych. Tragedia pod Grudziądzem: ciała małżeństwa w aucie. Kobieta skarżyła się na przemoc w rodzinie

Szynych pod Grudziądzem. Na jaw wychodzą nowe fakty w sprawie dwóch ciał znalezionych w samochodzie stojącym w szczerym polu. Jedną z hipotez, którą rozpatrują śledczy jest tzw. samobójstwo rozszerzone. Mężczyzna miał zamordować żonę, a następnie popełnić samobójstwo.
Share
Szynych pod Grudziądzem. Policja znalazła auto i dwa ciała (zdjęcie ilustracyjne)
Szynych pod Grudziądzem. Policja znalazła auto i dwa ciała (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: PAP, Fot: Paweł Jaskółka
d4gcdtt

W sobotę późnym wieczorem mieszkańcy Szynycha zaalarmowali policję, że niemal w szczerym polu, z daleka od drogi, stoi samochód na włączonych światłach awaryjnych. Gdy policjanci przyjechali na miejsce znaleźli nie tylko auto, ale i dwa ciała. Jedno z nich leżało przed samochodem, drugie znaleziono wewnątrz auta.

Okazało się, że zwłoki należą do mieszkającego w Szynychu małżeństwa: 51-letniego Mariusza L. i 37-letniej Anny L. Jak informuje portal pomorska.pl mężczyzna był pracownikiem gospodarczym w jednej z podległych jednostek organizacyjnych gminy Grudziądz. Był też strażakiem OSP Szynych. Kobieta pracowała w sklepie na terenie Grudziądza.

Zobacz także: Szynych. Tragedia pod Grudziądzem. Dwie osoby nie żyją

Małżeństwo osierociło trójke dzieci: najstarsze ma 15, a najmłodsze 8 lat.

d4gcdtt

Szynych: co tam się wydarzyło?

Wyjaśnieniem przyczyn śmierci małżonków zajęła się prokuratura. Jedną z rozważanych hipotez - jak informuje portal pomorska.pl - jest tzw. rozszerzone samobójstwo. Mężczyzna miał najpierw zabić żonę, a potem popełnić samobójstwo. Według portalu se.pl narzędziem zbrodni miał być nóż.

Co mogło być przyczyną tego dramatu?

Okazuje się, że małżeństwo od jakiegoś czasu nie mieszkało razem - kobieta wyprowadziła się do sąsiedniego powiatu chełmińskiego.

d4gcdtt

Szynych: kobieta poprosiła o Niebieską Kartę

31 grudnia ubiegłego roku pojawiła się na komisariacie w Chełmnie i poprosiła o założenie jej rodzinie Niebieskiej Karty, sygnalizując, że w rodzinie dochodzi do przemocy. Policjanci z Chełmna natychmiast wysłali zawiadomienie do prokuratury. Informacja trafiła także do GOPS-u w gminie Grudziądz.

  google maps
Źródło: google maps

- Otrzymaliśmy taki sygnał 31 grudnia - potwierdza w rozmowie z portalem pomorska.pl Andrzej Janke, kierownik GOPS-u z gm. Grudziądz. - Już w pierwszych dniach stycznia rozmawialiśmy dwukrotnie z kobietą. Zaoferowaliśmy różne formy wsparcia - dodaje.

d4gcdtt

Zobacz także: Warszawa. Pożar na Bemowie. Strażacy znaleźli zwęglone ciało

Janke wyjawił także, że w ubiegłym tygodniu rozmawiał również z mężem kobiety.

Szynych: to była normalna rodzina

- To dramat dla całej społeczności Szynycha. W tej rodzinie nie było wcześniej interwencji policji. Nie było alkoholu. Rodzina była wydolna finansowo. Włączała się w organizację festynów czy innych akcji na terenie wsi. Wciąż trudno uwierzyć w to co się wydarzyło - mówi portalowi Andrzej Janke.

Źródło: pomorska.pl, se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gcdtt

Podziel się opinią

Share
d4gcdtt
d4gcdtt
Więcej tematów