Trwa ładowanie...
d41s24f

Szymon Hołownia wystartuje w wyborach. Komentatorzy podzieleni

Decyzja Szymona Hołowni o starcie w wyborach prezydenckich spotkała się z mieszanym przyjęciem. Część publicystów i polityków nie jest przekonana, co do kandydata, podczas gdy inni wróżą mu świetlaną przyszłość w polityce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szymon Hołownia będzie ubiegał się o funkcję prezydenta Polski
Szymon Hołownia będzie ubiegał się o funkcję prezydenta Polski (PAP)
d41s24f

"Szymon Hołownia mówi jak ksiądz na kazaniu, który nie wyszedł z fazy zafascynowania Paulo Coelho" - ocenia bez ogródek publicysta Wirtualnej Polski Marcin Makowski. W kolejnym tweecie dodaje jednak, że nie zamierza lekceważyć niezależnego kandydata. "To nie moja poetyka, nie moja bajka. Ot, intrygujący eksperyment społeczny który będę obserwować" - pisze.

Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej" zwraca uwagę na brak dynamiki przemówienia Hołowni. Docenił jednak fragmenty wystąpienia byłego prezentera TVN. "Mądrym gestem było przywołanie tragedii mordu politycznego na Pawle Adamowiczu. Powołanie się na wspólnotę, odpowiedzialność i kwestię ekologiczne ma sens" - ocenił.

d41s24f

Kandydatury Hołowni poważnie nie traktuje natomiast podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży, który na swoim twitterowym profilu zorganizował osobliwą sondę. Wykazała ona, że lepszym kandydatem na prezydenta byłby... Krzysztof Ibisz.

Zobacz też: Debata kandydatów PO na prezydenta. Bogdan Zdrojewski: rozczarowująca

d41s24f

"Dlaczego Hołownia miałby nie zostać prezydentem?"

Przewodniczący warszawskiego stowarzyszenia Miasto Jest Nasze Jan Mencwel jest z kolei pod dużym wrażeniem Szymona Hołowni. Jako jego atuty wskazuje charyzmę, luz i rozpoznawalność. "Dlaczego niby nie miałby zostać prezydentem Polski?" - pyta na Twitterze.

d41s24f

Sporo ciepłych słów na temat Hołowni napisał również redaktor naczelny Liberte! Leszek Jażdżewski, który przypomina jego działalność charytatywną. "Jest potrzebny oddolny głos - od wewnątrz - za reformą Kościoła katolickiego. Dający nadzieję tym, którzy się do niego rozczarowali. Robi wiele pożytecznych rzeczy. I powinien przy tych działaniach pozostać" - pisze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d41s24f

d41s24f
d41s24f
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów