Trwa ładowanie...

Szymon Hołownia porozmawiał z internautami. "Korci go" ws. orędzia w TVP

Szymon Hołownia chce pokazać, że zależy mu na opinii Polaków. Kandydat na prezydenta wieczorem włączył Facebooka, by porozmawiać z internautami "o Polsce". Po serii technicznych wpadek odpowiadał na pytania m.in. o hejt, którego doświadcza. I zachwycał się konstytucją.
Share
Szymon Hołownia chce zostać prezydentem Polski
Szymon Hołownia chce zostać prezydentem Polski Źródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d33her0

Kilka tysięcy osób dołączyło w piątek wieczorem do czatu z Szymonem Hołownią. Kandydat na prezydenta rozpoczął internetowe spotkanie z półgodzinnym opóźnieniem. Wyjaśnił, że doszło do technicznych problemów. Mimo to dopiął swego i zrealizował relację live ze swojego telefonu.

- Rozmowa jest klejem - podkreślił Hołownia. Prezenter i publicysta chce, by w najbliższym czasie doszło do wielu dyskusji na temat tego, jak ma wyglądać Polska. - Nie chodzi tu o to, żebym lansował swoje czy ekspertów tezy. Musimy się w tej rozmowie spotkać - zauważył.

d33her0

Przyznał, że jest przygotowany na hejt. - To nie jest konkurs piękności (...). Czasami ta prezydentura będzie czymś w rodzaju twórczego napięcia - powiedział Hołownia. I dodał, że "jedność to nie jest jednolitość".

Zobacz też: Jest reakcja premiera na słowa Władimira Putina. "Czy rząd musiał dokończyć kapustę wigilijną?"

Szymon Hołownia ucina spekulacje ws. finansowania jego kampanii

Szymon Hołownia podczas wieczornego czatu wypowiedział się na temat swoich działań podczas ewentualnej prezydentury. - Mnie bardzo korci, żeby zgłosić się do TVP z orędziem co tydzień - wyznał. I zapewnił, że będzie gotowy na debatę z innymi kandydatami na prezydenta. Dodał też, że telewizja publiczna jest obecnie dla niego, zwłaszcza jako byłego dziennikarza, dużą "raną".

d33her0

Wyjaśnił również, od kiedy można wpłacać pieniądze na jego kampanię. - Gdy powołamy komitet wyborczy wyborców, on wtedy założy swoje konto - powiedział. Hołownia zdaje sobie sprawę z tego, jakie plotki na temat finansowania jego startu krążą w sieci oraz w mediach. - To wszystko bzdury - zapewnił. Utrzymuje, że to jego zwolennicy pomogą mu w wygranej.

Prezenter został zapytany o stosunek do szczepień. - To wielkie dobrodziejstwo nauki i ludzkości. Moje dziecko jest szczepione i ja też przeszedłem wszelkie szczepienia. To akt odpowiedzialności i solidarności - podkreślił. Poproszono go również o głos ws. wspierania przedsiębiorców. - Czas przywrócić im poczucie stabilności - podkreślił.

Szymon Hołownia o ustawach. Którą by podpisał?

Wiele pytań zadanych na czacie dotyczyło kwestii równości płci i LGBT. - Jeżeli ja będę prezydentem, a wy to przegłosujecie - związki partnerskie dla osób tej samej płci - to ja nie miałbym problemu z podpisaniem tej ustawy - zapewnił Szymon Hołownia.

d33her0

Publicysta powiedział też, jakiej ustawy by nie podpisał. Chodzi o tzw. "lex Ardanowski" dotyczącą myśliwych i zwalczania ASF.

Hołownia zapewnił też, że codziennie czyta konstytucję i odnajduje w niej nowe, inspirujące rzeczy. - To trzeba oddać rządom PiS-u, że pomysły mają czasami naprawdę dobre. Gorzej z ich wdrażaniem - powiedział, chwaląc rządowy program ds. walki ze smogiem.

Szymon Hołownia zdradza, kto z nim współpracuje

Szymon Hołownia wypowiedział się również w tematach wojskowych. - Polskie lotnictwo taktyczne, myśliwskie, musi zostać jak najszybciej wyposażone w jak najlepszy sprzęt - podkreślił.

d33her0

Gdy padło pytanie o problemy osób niepełnosprawnych, Hołownia postanowił uchylić rąbka tajemnicy i zdradził, że w jednym z jego zespołów wypracowujących koncepcje jest jeżdżący na wózku mówca motywacyjny Łukasz Krasoń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33her0

Podziel się opinią

Share
d33her0
d33her0
Więcej tematów