Trwa ładowanie...
d3c2lxd

Szymczycha: nie zawieszajmy Kwiatkowskiego

Robert Kwiatkowski nie powinien
wykorzystywać stanowiska prezesa TVP, by bronić się przed
zarzutami związanymi z aferą Rywina - uważa minister Dariusz
Szymczycha z Kancelarii Prezydenta. Wątpi on jednak, czy Kwiatkowski powinien zawiesić sprawowanie funkcji prezesa, jak chce sejmowa Komisja Śledcza.

d3c2lxd
d3c2lxd

W moim przekonaniu pan Robert Kwiatkowski nie powinien wykorzystywać swojej pozycji publicznej prezesa Telewizji Polskiej do obrony Roberta Kwiatkowskiego jako osoby - powiedział prezydencki minister w czwartek w Radiu Zet.

Szymczycha wyraził jednak wątpliwość, czy Kwiatkowski powinien zawiesić wykonywanie swoich obowiązków. Mam tu wątpliwości z tego prostego powodu, że wobec pana Roberta Kwiatkowskiego została sformułowana opinia krytyczna. Gdyby przyjmować zasadę, że opinia krytyczna powinna powodować odsunięcie się od czynności publicznych każdej osoby, to wszyscy powinniśmy się w Polsce czuć odwołani, bo wszyscy jesteśmy krytykowani - powiedział minister.

Zastrzegł, że Kwiatkowski nie powinien nadzorować programów informacyjnych. Powinien się odsunąć od nadzorowania programów informacyjnych - co zrobił - i powinien sprawić, aby jego współpracownicy formalnie, funkcjonalnie, służbowo od niego zależni w sposób publiczny nie bronili swojego prezesa - uważa Szymczycha.

Nie powinno być tylu publicznych oświadczeń na przykład rzecznika prasowego Telewizji Polskiej w imieniu prezesa, bo zarzuty, które zostały postawione, zostały postawione panu Robertowi Kwiatkowskiemu jako osobie prywatnej, a nie prezesowi Telewizji Polskiej - wyjaśnił minister.

W poniedziałek sejmowa Komisja Śledcza uznała, że Robert Kwiatkowski powinien zawiesić wykonywanie obowiązków prezesa TVP w czasie, gdy trwa wyjaśnianie afery Rywina. W tej sprawie komisja wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Rada nie uzgodniła żadnego stanowiska. Uznała, że decyzja należy do Rady Nadzorczej TVP. Rada ma zebrać się w piątek. (and)

d3c2lxd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c2lxd
Więcej tematów