Trwa ładowanie...
dyc6r6w

Szykuje się przełom ws. Małgorzaty Gersdorf. Będzie nowelizacja ustawy o SN

Będzie nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym, która pozwoli przywrócić Małgorzatę Gersdorf na stanowisko I prezesa Sądu Najwyższego - zapowiada wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w rozmowie z RMF FM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe fakty ws. Sądu Najwyższego
Nowe fakty ws. Sądu Najwyższego (East News, Fot: Andrzej Iwanczuk)
dyc6r6w

Jak wynika z informacji radia, rządzący mają przygotować nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Proponowane przepisy zakładają, że sędziowie, którzy przeszli w stan spoczynku, na nowo przejdą procedurę wyboru do SN.

- Trzeba przyjść przez Krajową Radę Sądownictwa i uzyskać nominację od prezydenta, w związku z czym tego typu powrót jest możliwy, ale po stworzeniu ram prawnych - tłumaczył wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w rozmowie z RMF FM.

Warto jednak zaznaczyć, że sędziowie wysłani przez prezydenta na emeryturę wrócili w poniedziałek do pracy. To efekt decyzji Trybunału Sprawiedliwości, który nakazał natychmiastowe zawieszenie stosowania niektórych przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym.

dyc6r6w

W poniedziałek Małgorzata Gersdorf w piśmie wezwała sędziów "objętych zakresem zastosowania środków tymczasowych orzeczonych w tej sprawie" do stawienia się w pracy "w celu podjęcia służby sędziowskiej". Zaznaczyła też, że jest I prezes SN "nieprzerwanie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

dyc6r6w

Podziel się opinią

Share

dyc6r6w

dyc6r6w
Więcej tematów