Trwa ładowanie...
ds9k6nu
ds9k6nu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
samoobrona

Szykuje się przełom w Samoobronie?

Wybór członków prezydium partii oraz określenie strategii jej
działań - to główne tematy, jakimi zajmą się delegaci do Rady
Krajowej Samoobrony. Według rzecznika partii, Mateusza Piskorskiego, określenie nowego kierunku działań Samoobrony może stać się "pewnym przełomem".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ds9k6nu

Piskorski powiedział, że "pomysły są bardzo różne, dlatego będzie to bardzo burzliwe posiedzenie - będzie się ścierało wiele koncepcji".

Zdaniem rzecznika Samoobrony, jest duże prawdopodobieństwo, że zwycięży koncepcja "koncentrowania wokół Samoobrony dużego bloku o charakterze pracowniczym, związkowym".

Inne pomysły na funkcjonowanie zmarginalizowanej po październikowych wyborach parlamentarnych partii to: budowa samodzielnej pozycji politycznej bez odwoływania się do osób z zewnątrz lub przekształcenie "na tę chwilę" Samoobrony wyłącznie w związek zawodowy o charakterze rolniczym.

ds9k6nu

Na posiedzeniu ma zostać uzupełniony skład prezydium partii. Nie wiadomo, kto będzie kandydował na stanowiska w kierownictwie. Piskorski zapewnia, że będą to osoby rekomendowane przez struktury regionalne partii.

Na grudniowym posiedzeniu Rada miała wybrać 10 członków nowego prezydium - po tym, jak dotychczasowe zostało rozwiązane. Jednak z powodu braku delegatów z niektórych województw zdecydowano, że wybranych zostanie tylko 6 osób. (ap)

ds9k6nu

Podziel się opinią

Share

ds9k6nu

ds9k6nu
Więcej tematów