Trwa ładowanie...
d67suyi
IAR

Szydło zwraca się do prezydenta Dudy o rozszerzenie pytań w referendum

Jestem gotowa wspólnie z wami podjąć to wielkie wyzwanie naprawy polskiego państwa. Jestem w stanie podjąć to wyzwanie i mam stalową wolę przeprowadzenia wraz z wami tej zmiany - powiedziała na wiecu w Stalowej Woli w woj. podkarpackim kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Powtórzyła też swój przekaz o dopisaniu pytań do wrześniowego referendum. Tym razem zwróciła się do prezydenta Andrzeja Dudy, by uwzględnił ten wniosek.
Share
Beata Szydło
Beata SzydłoŹródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
d67suyi

Chodzi o to, by w referendum 6 września znalazły się pytania o wiek emerytalny, posyłanie 6-latków do szkół i ochronę Lasów Państwowych przed prywatyzacją. Beata Szydło deklarowała w Stalowej Woli, że chce, by w ten sposób obywatele mieli większy wpływ na rządzenie.

- Dlatego zwracam się do pana prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą, ażeby te trzy pytania o obniżenie wieku emerytalnego, o to czy dzieci 6-letnie mają pójść do szkoły i o Lasy Państwowe w tym referendum również się znalazły. Niech w to święto demokracji, jakim jest referendum - niech wszyscy Polacy mają poczucie, że to jest ich święto, że to jest ich dzień - powiedziała kandydatka PiS na premiera.

W piątek w wywiadzie dla Telewizji Republika Andrzej Duda nie wykluczył rozszerzenia referendum o kolejne pytania. Prezydent mógłby w tym samym dniu rozpisać kolejne referendum dotyczące trzech proponowanych przez PiS kwestii. Wcześniej wniosek Beaty Szydło odrzucił Bronisław Komorowski.

d67suyi

"Podróże uczą"

W czasie wizyty w Stalowej Woli Szydło odniosła się też do list wyborczych zatwierdzonych przez władze Platformy Obywatelskiej. Stwierdziła, że Polakom nie chodzi dziś o zmiany na listach wyborczych, ale o zmianę jakości rządzenia.

Wiceprezes PiS podkreśliła, że wiele się uczy podróżując po Polsce i słuchając Polaków. - Uczę się tego, czego Polsce potrzeba i jaka Polska ma być - mówiła. Kandydatka PiS na premiera powiedziała, że to właśnie w czasie tych podróży narodził się program, który prezentuje.

- Na spotkaniach mówicie o tym, co was boli i wszędzie słychać jedno, "dzisiaj władza nas nie słucha, dziś władza żyje swoim życiem i zostawiła nas samych sobie". Dziś trzeba bardzo głośno upominać się o to, żeby nie tylko słuchać obywateli, ale też i słyszeć co oni mówią - zaznaczyła Szydło.

W jej ocenie, dzisiaj jest "stalowa wola w narodzie polskim naprawy polskiego państwa i zmiany". Zdaniem Szydło, Polacy potrzebują dziś pracy, godnej płacy, szacunku i "władzy, która jest mądra ich mądrością i która ich słucha".

d67suyi

Podziel się opinią

Share
d67suyi
d67suyi
Więcej tematów