Trwa ładowanie...
30-08-2015 19:23

Szydło odpowiada Kopacz: nie trzeba mieć zaproszenia, aby czcić rocznicę Porozumień Sierpniowych

Beata Szydło zapewnia, że i bez zaproszenia Ewa Kopacz mogła wraz z obywatelami uczcić 35. rocznicę Porozumień Sierpniowych. Wiceprezes PiS podczas konferencji prasowej w Świnoujściu odniosła się w ten sposób do stanowiska organizatorów obchodów rocznicowych z NSZZ "Solidarność", którzy nie zaprosili do Szczecina szefowej rządu.

Szydło odpowiada Kopacz: nie trzeba mieć zaproszenia, aby czcić rocznicę Porozumień SierpniowychŹródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d4j632q
d4j632q

Jednocześnie Szydło przyznała, że idea "Solidarności"powinna scalać Polaków, a nie ich dzielić: - Pani Ewa Kopacz ma rację, że "Solidarność" powinna łączyć nas wszystkich, ale myślę, że nie trzeba mieć specjalnego zaproszenia, żeby tę datę szczególną i to święto "Solidarności" czcić razem z obywatelami. Domaganie się dzisiaj zaproszeń czy podnoszenie takich kwestii - ja uważam, że to jest tylko i wyłącznie dowód na to, że obecna władza coraz bardziej odkleja się od obywateli i rzeczywistości - mówiła Beata Szydło.

Szef zachodniopomorskiej "Solidarności" Mieczysław Jurek, tłumaczył kilka dni wcześniej, że brak zaproszenia premier Ewy Kopacz związany jest z nieprzychylną atmosferą, która czekałaby na nią pod Stocznią Szczecińską.

W szczecińskich uroczystościach wzięli udział prezydent Andrzej Duda, szef "Solidarności" Piotra Duda, politycy Prawa i Sprawiedliwości, związkowcy oraz mieszkańcy.

Kopacz: symbole "S" należą do wszystkich Polaków

Wcześniej Ewa Kopacz pytana, czy skorzystałaby z zaproszenia na uroczystości związane z obchodami 35. rocznicy Podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania "Solidarności". Odpowiedziała wówczas, że "to święto narodowe, które należy do wszystkich Polaków, więc odpowiedź jest jednoznaczna".

d4j632q

- Chcę powiedzieć, że to smutne - dodała - Bo ja jako młody człowiek, wtedy dwudziestokilkuletni, pamiętam początki i wtedy dla mnie najistotniejsze było to, jak bardzo ludzie potrafili razem wspólnie budować taką dobrą atmosferę miłości, wspólnoty, dumy. - Dziś te święta służą, jak widzę, co poniektórym do tego, żeby dzielić Polaków, to bardzo źle - mówiła.

Premier w niedzielę uczestniczyła w uroczystej inauguracji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w Gdańsku.

d4j632q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j632q
Więcej tematów