Trwa ładowanie...
dtch46s

Szwecji i Norwegii grozili terroryści

Z informacji kontrwywiadów Szwecji i Norwegii wynika, że w obu tych krajach islamscy fundamentaliści przygotowywali zamachy terrorystyczne.

dtch46s
dtch46s

Szwedzka Sapo ujawniła, że właśnie to było powodem nagłego wydalenia dwóch Egipcjan. Norweskie służby specjalne posiadają informacje o przygotowaniach do samobójczych ataków w stolicy Norwegii.

Wydalenie w nagłym trybie ze Szwecji dwóch Egipcjan starających się o azyl w grudniu zeszłego roku, było szeroko krytykowane jako łamanie praw człowieka, gdyż wydalonym mogły w ich rodzinnym kraju grozić tortury albo kara śmierci.

Teraz Sapo odtajniła dokumenty, z których wynika, że mężczyźni planowali ataki terrorystyczne w Szwecji i mieli kontakty z organizacjami obarczonymi winą za zamachy z 11 września.

Natomiast w Oslo grupa młodych muzułmanów zadeklarowała gotowość do samobójczych ataków na żydowskie cele w stolicy Norwegii. Z informacji tamtejszych służb specjalnych wynika, że ładunki wybuchowe są w drodze do Norwegii. Planowane jest między innymi zakłócenie obchodów zbliżającego się Dnia Niepodległości Izraela.

Policja zastosowała specjalne środki bezpieczeństwa w przedstawicielstwie tego kraju w Oslo. (and)

dtch46s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtch46s
Więcej tematów