Trwa ładowanie...
d30nacg

Szwajcarzy boją się fali imigrantów. Chcą wysłać na granicę z Włochami czołgi

• Władze Szwajcarii rozważają rozmieszczenie batalionu czołgów przy włoskiej granicy • Szwajcarzy obawiają się, że po zamknięciu przez Austrię granicy z Włochami, czeka ich niekontrolowany napływ imigrantów od strony półwyspu Apenińskiego
Share
Szwajcarzy boją się fali imigrantów. Chcą wysłać na granicę z Włochami czołgi
Źródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d30nacg

Austria rozpoczęła prace zmierzające do zamknięcia granicy austriacko-włoską. Na przełęczy Brenner powstaje ogrodzenie. Będą też budowane punkty kontrolne. Przywrócenie kontroli na granicy ma zatrzymać napływ imigrantów z Włoch do Austrii.

- Latem spodziewamy się znacznego wzrostu liczby uchodźców w Europie. Jeśli Austria zamknie przełęcz Brenner, jedyna droga na północ Europy z Włoch będzie biec przez Szwajcarię. Zanim to nastąpi, musimy pomyśleć o ochronie naszej granicy - powiedział Norman Gobbi odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa w szwajcarskim kantonie Ticino.

Szwajcarzy boją się, że staną się jedynym "oknem na świat" dla imigrantów, dlatego ok. 2 tys. żołnierzy ze stacjonującego w pobliżu garnizonu zostało poproszonych o wstrzymanie urlopów w razie konieczności skierowania jednostki na granicę szwajcarsko-włoską.

d30nacg

Podziel się opinią

Share
d30nacg
d30nacg
Więcej tematów