Trwa ładowanie...

Szwajcaria. 200 turystów z Wielkiej Brytanii zbiegło z przymusowej kwarantanny

Obawa przed brytyjską mutacją koronawirusa skłoniła władze Szwajcarii do podjęcia działań prewencyjnych, które mają na celu zniwelowanie ryzyka zarażenia nową odmianą wirusa. Do nowych restrykcji nie zastosowało się dwustu turystów z Wielkiej Brytanii, którzy postanowili uciec przed kwarantanną.

Share
Szwajcaria/ Turyści z Wielkiej Brytanii uciekli przed kwarantanną - Zdjęcie poglądowe
Szwajcaria/ Turyści z Wielkiej Brytanii uciekli przed kwarantanną - Zdjęcie poglądowe Źródło: PAP, Fot: PAP/Grzegorz Momot, Grzegorz Momot
d2pfn6n

Szwajcaria wprowadziła 10-dniową kwarantannę dla turystów z Wielkiej Brytanii dla osób, które przyleciały do tego kraju po 14 grudnia. Część wyspiarzy postanowiła jednak obejść zakaz i zbiec z kwarantanny. Wielu turystów na brytyjskich "blachach" było także w ciągu długiego weekendu widzianych w Niemczech - podaje Reuters.

Kwarantanna Narodowa. Leszek Miller: "To jest kabaret"

Władze poszczególnych kantonów zmuszone są obecnie do "tropienia" zbiegłych turystów w celu zmuszenia ich do przymusowej izolacji.

d2pfn6n

Szwajcaria odnotowała do tej pory blisko 6781 zgonów (na 414 tys. przypadków zakażeń) spowodowanych koronawirusem.

Przypomnijmy, że każdy, kto przyjechał z Wielkiej Brytanii od 14 grudnia, musi poddać się kwarantannie do 10. dnia po przyjeździe. Dotyczy to również tysięcy urlopowiczów.

Według władz 92 samoloty przybyły do Szwajcarii z Wielkiej Brytanii od 14 grudnia do momentu wprowadzenia zakazu lotów w niedzielę wieczorem. Na samym lotnisku w Genewie w ostatni weekend było około 3500 pasażerów z Wysp Brytyjskich. Władze przyjmują, że od 14 grudnia było to około 10 000 pasażerów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2pfn6n

Podziel się opinią

Share
d2pfn6n
d2pfn6n
Więcej tematów