Trwa ładowanie...
d3nwtbp

Sztorm porwał kontenery ze statku. Mają niebezpieczną zawartość

W czasie sztormu ogromny frachtowiec na Morzu Północnym stracił 270 kontenerów. Co najmniej jeden z nich zawiera niebezpieczny materiał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W czasie sztormu ogromny frachtowiec na Morzu Północnym stracił 270 kontenerów (zdj. ilustracyjne)
W czasie sztormu ogromny frachtowiec na Morzu Północnym stracił 270 kontenerów (zdj. ilustracyjne) (PAP)
d3nwtbp

W czasie sztormu ogromny frachtowiec stracił na Morzu Północnym 270 kontenerów. Przynajmniej jeden z nich zawierał niebezpieczny materiał. Po tym jak część kontenerów została już wyrzucona na brzeg w Holandii, rośnie czujność po niemieckiej stronie na Wyspach Wschodniofryzyjskich. Alarm dotyczy szczególnie mieszkańców i turystów na wyspie Borkum.

Niebezpieczne chemikalia

Możliwe, że niebezpieczny kontener lub uwolnione z niego materiały znajdą się na lądzie - głosi ostrzeżenie rozpowszechnianie przez mobilny system ostrzegawczy Katwarn. Zespół usuwający skutki awarii frachtowca alarmuje, że co najmniej jeden z kontenerów przewoził niebezpieczny nadtlenek benzoilu, stosowany do produkcji tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej na stronie Deutsche Welle:
Makabryczne znalezisko na plaży. Chodzi o zmarłych

d3nwtbp

Na holenderskich wyspach

Frachtowiec "MSC Zoe" stracił kontenery na wzburzonym morzu już 1 stycznia, w drodze z Antwerpii w Belgii do niemieckiego Bremerhaven. Sześć kontenerów znaleziono na niemieckich wodach, potem w Holandii na plaże wysp Vlieland, Terschelling i Ameland wyrzuconych zostało ponad 20 kontenerów.

Zobacz także: Myślał, że kontener zmieści się pod wiaduktem. Był w błędzie

Sam frachtowiec, który liczy prawie 400 metrów długości i jest w stanie przewozić ponad 19 tys. kontenerów, zdołał dobić do portu w Bremerhaven.

d3nwtbp

Podziel się opinią

Share

d3nwtbp

d3nwtbp
Więcej tematów