Trwa ładowanie...

Szpital Matki Polki w Łodzi. Mamy będą mogły odwiedzać dzieci

Szpital Matki Polki w Łodzi. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska mamy będą mogły odwiedzać swoje dzieci. Do tej pory spotkania były ograniczone ze względu na epidemię koronawirusa. - Ale nie były zabronione, mieliśmy dziesiątki odwiedzin dziennie - mówi nam rzecznik szpitala.

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki znów będą możliwe odwiedziny dzieciW Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki znów będą możliwe odwiedziny dzieciŹródło: Agencja Gazeta
d2qjl2t
d2qjl2t

O szpitalu zrobiło się głośno za sprawą protestu matek hospitalizowanych dzieci. 2 października mamy solidarnie stanęły przed budynkiem, domagając się dostępu do noworodków. Kobiety niosły transparenty z takimi napisami jak "Stop separacji" czy "Mama przy wcześniaku". Wsparcia udzieliła im Joanna Pietrusiewicz, prezes fundacji "Rodzić po ludzku".

Radio Łódź informowało wówczas, że niektórzy rodzice nie widzieli dzieci od miesięcy. Dyrektor szpitala prof. Maciej Banach, wydał komunikat z którego wynika, że matka może przebywać z dzieckiem "w przypadku szczególnego uzasadnienia medycznego".

Sprawę w mediach nagłaśniała Małgorzata Stefańska, blogerka i lekarz neonatolog. - Od relacji rodziców, którzy nie mogli być przy swoich umierających dzieciach i mam chorych maluchów włos jeży się na głowie - pisała na swojej stronie.

d2qjl2t

Matka Polska. Mamy będą mogły odwiedzać dzieci

Dowiedzieliśmy się, że wkrótce nastąpi zmiana polityki szpitala. Dotychczasowa wstrzemięźliwość wobec dawaniu pozwoleń na spotkania rodziców i dzieci wynikała z trwającej epidemii koronawirusa. Dyrekcja szpitala podkreślała, że trafiają do niego naprawdę trudne przypadki, które wymagają szczególnej ostrożności.

Rzecznik szpitala Adam Czerwiński zapewnia w rozmowie z Wirtualną Polską, że kontakty z dziećmi były ograniczone, ale nie zabronione. - Odwiedziny były dopuszczone w trzech przypadkach. Chodziło o mamy, które urodziły dzieci i przebywały na terenie szpitala; o rodziców, których stan dzieci się pogorszył, a którzy mieli ujemne testy na koronawirusa; oraz o rodziców, którzy musieli zostać przeszkoleni w celu sprawowania dalszej opieki nad dzieckiem.

Czerwiński dodaje, że liczył ostatnio te wizyty i ustalił, że dochodziło do kilkudziesięciu spotkań dziennie. Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki to bardzo duży szpital, w którym są dwie kliniki neonatologii.

Rzecznik podkreśla, że szpital w pełni rozumie sytuację mam. Zresztą ta ma się teraz zmienić. Zostaliśmy poinformowani, że teraz wizyty będą możliwe częściej. - Wydzieliliśmy przestrzeń na terenie szpitala, która będzie mogła służyć za internat - kończy swoją wypowiedź Czerwiński.

Koronawirus. Sopot w strefie czerwonej. Jacek Karnowski mówi o "nieodpowiedzialnej wycieczce"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2qjl2t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qjl2t
Więcej tematów