Trwa ładowanie...
d2hlwif

Szokujące wyniki badań nt. seksu i zdrady

Kontakty seksualne ma za sobą 58% uczniów szkół ponadgimnazjalnych i 92% studentów - czytamy w "Rzeczpospolitej". Prawie 8% dziewcząt przyznało, że miało niekontrolowane kontakty seksualne z rówieśnikami, będąc pod wpływem alkoholu. Z kolei co piąty badany wyznaje, że ma za sobą co najmniej jedną zdradę małżeńską.

Share
d2hlwif

Coraz młodsi ludzie zaczynają życie seksualne, a część ich zachowań ma charakter niebezpieczny - wynika z badań przeprowadzonych przez Mazowieckie Centrum Profilaktyki Uzależnień. Ponad 6% pytanych młodych twierdzi, że korzysta z usług prostytutek lub przygodnych partnerek i nie stosuje przy tym zabezpieczeń.

Młodym potrzeba niewiele czasu, by nawiązać intymną znajomość. Prawie 13% ankietowanych w wieku 18-25 lat miało pierwszy kontakt seksualny po najwyżej tygodniu znajomości z partnerem lub partnerką. 4% osób w tym wieku przyznało, że do współżycia doszło już w dniu spotkania. W przypadku uczniów szkół ponadgimnazjalnych takich osób było niemal 6%. Pytani o miejsce pierwszego kontaktu seksualnego ankietowani najczęściej wskazywali dyskoteki. 67% osób wymieniło mieszkanie lub dom, 6% - samochód, a 2% - las.

Jak to robią dorośli?

W badaniu zaledwie 6% respondentów zadeklarowało, że miało dotąd tylko jednego partnera seksualnego. Najwięcej - 22% - przyznało się w badaniu do czterech partnerów, 17% do trzech. 13% twierdzi, że miało ich dotąd od pięciu do dziesięciu, a 7% - że więcej niż 20.

Aż 22% badanych twierdzi, że ma za sobą co najmniej jedną zdradę małżeńską. O ile mężczyźni zdradzają częściej (34%) niż kobiety (19%), o tyle panie deklarują dłuższy czas trwania zdrady i większą liczbę pozamałżeńskich partnerów. Jak wynika z badania, partnerkami mężczyzn są najczęściej przygodnie poznane panie, a kobiety wybierają na kochanków raczej znajomych z pracy.

d2hlwif
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hlwif
Więcej tematów