Trwa ładowanie...

Szokujące słowa ekspertki MEN Urszuli Dudziak

Ludzie, którzy stosują antykoncepcję, częściej zachodzą w ciążę i częściej decydują się na pozbawienie życia dziecka - twierdzi ekspertka Ministerstwa Edukacji Narodowej Urszula Dudziak.

Share
Szokujące słowa ekspertki MEN Urszuli DudziakŹródło: Agencja Gazeta, fot: Grażyna Marks
d2mlngx

Słowa Urszuli Dudziak padły w rozmowie z "Do Rzeczy". Ekspertka MEN przekonuje, że propagatorzy środków antykoncepcyjnych próbowali przekonać społeczeństwo, że dzięki temu nie będzie się przerywać ciąży, a jest akurat odwrotnie.

W ocenie Dudziak, noszenie ze sobą prezerwatyw nie powinno być podawane jako wzór odpowiedzialności, gdyż "odpowiedzialnością nie jest aprobowanie niewłaściwych moralnie czy społecznie zachowań z propozycją wyeliminowana konsekwencji, do których mogą one prowadzić".

Ekspertka MEN odniosła się również do kwestii informowania dzieci o tym, co sprzyja realizowaniu założeń prawidłowej rodziny. Według Dudziak, jeśli "chcieliśmy szkołę uczynić placówką, która uczy dzieci, jak być oddanymi w kontaktach z pedofilami, jak się prostytuować, masturbować, uprawiać przygodny seks czy wskazywać, jak uczynić z młodych ludzi użytkowników środków antykoncepcyjnych, to rzeczywiście szkoła realizująca obecnie obowiązujący program w ogóle tego nie robi". I nie powinna tego robić. Bo nie jest zadaniem szkoły uczyć dzieci zachowań uderzających w dobro człowieka - wskazuje.

Zobacz także: Pomysł PiS dotyczący dziennikarzy. Ostry komentarz Bartłomieja Sienkiewicza

Kontrowersyjne tezy

Urszula Dudziak jest nauczycielem akademickim, doktorem nauk humanistycznych oraz teologicznych. W 2016 r. została wybrana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kierowniczką zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie programu do przedmiotu szkolnego wychowanie do życia w rodzinie.

d2mlngx

Już wtedy media alarmowały, że w sieci można znaleźć jej kontrowersyjne wykłady, z których dowiadujemy się m.in., że kobieta powołana jest do dziewictwa lub do macierzyństwa, a antykoncepcja gorsza jest niż handel ludźmi.

- Normami szczególnie chroniącymi małżeństwo i rodzinę jest czystość przedmałżeńska, wierność, nierozerwalność małżeńska, odpowiedzialne rodzicielstwo wyrażające się w zakazie eliminowania i niszczenia płodności przez antykoncepcję. Akt płciowy powinien mieć miejsce wyłącznie w małżeństwie - głosi ekspertka MEN.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2mlngx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mlngx
d2mlngx
Więcej tematów