Trwa ładowanie...
dsapsc0

Szokujące dane. W 2016 roku zginęło 7,5 tysiąca migrantów

Szokujące dane, ale rzeczywistość jest jeszcze gorsza. W 2016 roku na całym świecie zginęło prawie 7,5 tysiąca migrantów. Dane podała Międzynarodowa Organizację do Spraw Migracji (IOM), która podkreśla, że to rekordowa, ale też z pewnością zaniżona liczba.
Share
Uchodźcy z Syrii na greckiej wyspie Chios
Uchodźcy z Syrii na greckiej wyspie ChiosŹródło: AFP, Fot: Louisa Gouliamaki
dsapsc0

Oficjalne dane mówią, że w ciągu trzech ostatnich lat, podczas próby przedostania się do innych krajów, życie straciło 18,5 tysiąca ludzi. Oznacza to, że dziennie ginęło około dwudziestu migrantów.

Więcej ofiar niż te, które są notowane, pochłania droga przez Iran i Turcję, wybierana przez Irakijczyków, Pakistańczyków i Afgańczyków.

Doktor Mahmood Menapal z międzynarodowej organizacji Lekarze bez Granic powiedział korespondentce Polskiego Radia podczas jej wizyty na Lesbos, że ludzie są rozszarpywani przez wilki w górach leżących między Iranem a Turcją. Często ulegają też wypadkom na górskich szlakach i nikt nie jest w stanie przyjść im z pomocą.

Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji nie ma też pełnego obrazu sytuacji, jaka panuje w niektórych regionach Afryki. Jej przedstawiciele twierdzą, że trzeba przestać zajmować się liczeniem zgonów, a w zamian stworzyć bezpieczne i legalne szlaki migracyjne.

dsapsc0

Podziel się opinią

Share
dsapsc0
dsapsc0
Więcej tematów