Trwa ładowanie...

Szokujące dane. W 2016 roku zginęło 7,5 tysiąca migrantów

Szokujące dane, ale rzeczywistość jest jeszcze gorsza. W 2016 roku na całym świecie zginęło prawie 7,5 tysiąca migrantów. Dane podała Międzynarodowa Organizację do Spraw Migracji (IOM), która podkreśla, że to rekordowa, ale też z pewnością zaniżona liczba.

Share
Szokujące dane. W 2016 roku zginęło 7,5 tysiąca migrantów
Źródło: AFP, fot: Louisa Gouliamaki
d2b4l4c

Oficjalne dane mówią, że w ciągu trzech ostatnich lat, podczas próby przedostania się do innych krajów, życie straciło 18,5 tysiąca ludzi. Oznacza to, że dziennie ginęło około dwudziestu migrantów.

Więcej ofiar niż te, które są notowane, pochłania droga przez Iran i Turcję, wybierana przez Irakijczyków, Pakistańczyków i Afgańczyków.

Doktor Mahmood Menapal z międzynarodowej organizacji Lekarze bez Granic powiedział korespondentce Polskiego Radia podczas jej wizyty na Lesbos, że ludzie są rozszarpywani przez wilki w górach leżących między Iranem a Turcją. Często ulegają też wypadkom na górskich szlakach i nikt nie jest w stanie przyjść im z pomocą.

Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji nie ma też pełnego obrazu sytuacji, jaka panuje w niektórych regionach Afryki. Jej przedstawiciele twierdzą, że trzeba przestać zajmować się liczeniem zgonów, a w zamian stworzyć bezpieczne i legalne szlaki migracyjne.

d2b4l4c

Podziel się opinią

Share
d2b4l4c
d2b4l4c
Więcej tematów