Trwa ładowanie...
d2lkx68

Szmajdziński: dalsza walka z terroryzmem

Minister obrony Jerzy Szmajdziński
Przez najbliższe dwa, trzy tygodnie operacja antyterrorystyczna będzie prowadzona przede wszystkim w Afganistanie - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej przebywający we Francji minister obrony Jerzy Szmajdziński. Trwają konsultacje w sprawie rozszerzenia i dalszych kierunków operacji - dodał.

d2lkx68
d2lkx68

Pytany o rolę polskiego kontyngentu wojskowego na Bliskim Wschodzie minister Szmajdziński powiedział, że przebywający na granicy z Libanem i Syrią żołnierze dotychczas realizują bez przeszkód swoje zadania. Minister podkreślił, że na razie nie ma zagrożeń dla naszych żołnierzy. Ostrzegł jednak, że im bardziej skomplikuje się sytuacja w regionie, tym większą rolę będą musiały odegrać jednostki antyterrorystyczne.

W pobliżu zaostrzającego się konfliktu izraelsko-palestyńskiego, w ramach kontyngentu sił pokojowych na granicy z Libanem i Syrią stacjonuje kilkuset polskich żołnierzy.

Minister Szmajdziński podkreślił, że przedstawiciele francuskiego rządu podzielają nasze stanowisko, iż trzeba uczynić wszystko, by doprowadzić do przerwania walk na Bliskim Wschodzie. Dodał, że według Francuzów, największą role w zażegnaniu konfliktu mogą odegrać Stany Zjednoczone.

Minister obrony dodał, że wzajemne kontakty wojskowe polsko - francuskie będą wzmacniane. Podkreślił, że francusko - polska umowa międzyrządowa usprawnia realizację ponad stu przedsięwzięć rocznie w zakresie szkoleń wojskowych. Wyraził przekonanie, że wzajemna współpraca naukowo-techniczna będzie kontynuowana. (reb)

d2lkx68
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lkx68
Więcej tematów