Trwa ładowanie...
lekcje

Szkoły na świeżym powietrzu. Hiszpanie znaleźli sposób na pandemię

Organizacja szkół na świeżym powietrzu to innowacja, o jakiej jeszcze rok temu nikomu się nie śniło. Część uczniów zamieniła lekcje w klasach na naukę... na plaży. Jak rozwiązanie wygląda w praktyce?

Share
Szkoła na świeżym powietrzu w Murcji (FORUM)
Szkoła na świeżym powietrzu w Murcji (FORUM)
d3liie4

Zmierzający ku końcowi rok szkolny 2020/2021 odbywał się co prawda w Hiszpanii stacjonarnie, jednak sam sposób prowadzenia lekcji w szkołach potęgował i tak duże ryzyko zakażenia się koronawirusem.

W sukurs nauczycielom i uczniom przyszła... wiosna. Co prawda już jesienią ubiegłego roku, dyrektorzy szkół w niektórych regionach kraju, zgodzili się na tymczasowe prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu, jednak by robić to w przystępnych warunkach, potrzebna jest dobra pogoda.

d3liie4

Jednym z nielicznych hiszpańskich regionów, w których nie brakuje zajęć nad brzegiem morza jest Murcja na południowym wschodzie. Projekt o nazwie Fresh Air promowany jest szczególnie przez władze lokalne kraju.

Tym samym część dzieci uczęszcza na zajęcia lekcyjne przy plaży Nietos, a sami uczniowie codziennie zasiadają na szkolnych krzesłach ustawionych przy brzegu morza.

d3liie4

Lekcje nie różnią się niczym od tych, które miały miejsce w klasach. Poza nietypowym otoczeniem wszystko inne jest jak w tradycyjnej szkole.

Jak podaje dziennik "El Mundo", już wcześniej w katalońskich miastach pojawił się pomysł prowadzenia lekcji poza budynkiem szkoły. Te odbywały się najczęściej w parkach, a samo rozwiązanie nie zyskało szerokiego grona zwolenników.

Zakrzepy i śmierć z powodu zatoru mózgowego. AstraZeneca pod lupą Hiszpanów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3liie4

Podziel się opinią

Share
d3liie4
d3liie4
Więcej tematów