Trwa ładowanie...
20-04-2007 10:00

Szkoda życia na alergie!


Trwa III edycja akcji wczesnego wykrywania i leczenia alergii. Od początku akcji tj. od 14 kwietnia z konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych - testów skórnych i spirometrii, skorzystało ponad 200 osób.

Szkoda życia na alergie!
d3qx768
d3qx768

Kampania "Szkoda życia na alergie!", prowadzona pod patronatem CetAlergin, to propozycja aktywnego włączenia się w działania na rzecz profilaktyki, wczesnego wykrywania i leczenia chorób alergicznych. Alergia to jeden z poważniejszych problemów zdrowotnych XXI wieku. Dramatyczny wzrost zachorowań w ciągu ostatnich 30 lat można porównać tylko z dynamiką epidemii AIDS. Ocenia się, iż 25-30% populacji ludzkiej ma objawy alergii. A liczba chorych na tę chorobę podwaja się co 10 lat.

W Polsce mamy alergika w co trzeciej rodzinie. 67% alergików stanowią kobiety. W większości (38%) są to osoby młode, w wieku 15-29 lat, a trzy czwarte alergików to mieszkańcy miast. W Warszawie obecnie prawie co 3 dziecko ma objawy alergii.

Kampania „Szkoda życia na alergie!” jest propozycją aktywnego włączenia się w działania na rzecz profilaktyki, wczesnego wykrywania i leczenia chorób alergicznych. Badania i konsultacje prowadzone są w Przewoźnej Przychodni Lekarskiej Mobil-Med.

Można wykonać spirometrię i testy skórne, pogłębić swoją wiedzę na temat alergii, poprzez uczestnictwo w prezentacjach i wykładach w namiocie edukacyjnym oraz zaopatrzyć się w materiały informacyjne na temat chorób alergicznych. Akcji patronuje Wirtualna Polska.

d3qx768

Sposoby leczenia alergii

Nie można wyleczyć alergii, jednak można unikać objawów oraz zmniejszać ich nasilenie. Najlepszym i najprostszym sposobem terapii jest całkowita eliminacja alergenu z otoczenia alergika lub przynajmniej unikanie z nim kontaktu.

Kolejnym etapem leczenia alergii jest stosowanie środków farmakologicznych. Najpopularniejszymi lekami, tzw. I rzutu, zalecanymi przez lekarzy są leki antyhistaminowe, które są bardzo skuteczne, bezpieczne i dostępne bez recepty. Ponieważ nie posiadają one praktycznie objawów ubocznych stosowanie ich zawsze powinno poprzedzać wprowadzenie innych metod leczniczych np.odczulania. Odczulanie to metoda dość długotrwała (odczulanie twa od 3-5 lat), ale niezwykle skuteczna. Poprawę można zauważyć po kilku szczepionkach.

Szczepionki dostępne są w zastrzykach, doustne i w sprayu do nosa. Odczulanie zwykle prowadzone jest chcesz ośrodkach ukierunkowanych na tą metodę leczniczą i tam też uzyskiwane są najlepsze efekty.

Obok licznych metod farmakologicznych niezwykle ważna jest edukacja samych pacjentów, dlatego też działania, w ramach kampanii „Szkoda życia na alergie!” prowadzonej pod patronatem CetAlergin, będą opierały się na:
- bezpłatnych konsultacjach lekarskich,
- bezpłatnych badaniach diagnostycznych,
- kampanii informacyjno-edukacyjnej.

d3qx768

W trakcie I i II edycji akcji zbadanych zostało łącznie 8200 pacjentów, a ponad 16 tys. osób odwiedziło namiot edukacyjny. Patronatów - oprócz Wirtualnej Polski - udzielały: TVP 3, Radio Zet, Poradnik Domowy, Dziecko, Claudia, Superexpress, Żyjmy Dłużej oraz wiele innych tytułów prasowych i lokalnych stacji radiowych.

W czasie akcji przychodnia odwiedzi jeszcze:
17 maja - Katowice
18 maja - Bielsko–Biała
20-21 maja - Kraków
25 maja - Opole
26 maja - Wrocław
27 maja - Jelenia Góra

Szczegółowe informacje dot. dokładnych lokalizacji badań, przeciwwskazań do wykonania testów skórnych i inne użyteczne informacje nt. alergii i akcji badań alergologicznych można znaleźć na stronie www.zyciezalergia.pl.

d3qx768
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qx768
Więcej tematów