Trwa ładowanie...

Szewach Weiss: "To prestiż dla Polski, a prestiż daje siłę"

- Światowa konferencja w Polsce to prestiż dla kraju, a prestiż daję siłę - powiedział Szewach Weiss w "Porannej rozmowie" RMF FM o bliskowschodniej konferencji w Warszawie, która rozpoczyna się w środę. Jego zdaniem, chodzi o coś więcej nie załatwienie fortu Trump w Polsce.

Share
Szewach Weiss: "To prestiż dla Polski, a prestiż daje siłę"
Źródło: East News, Fot: ADAM JANKOWSKI/REPORTER
dlsjmw7

szewach Weiss był w środę gościem "Porannej rozmowy" RMF FM. Powiedział, że konferencja na temat Bliskiego Wschodu, która w środę rozpczyna się w Warszawie, będzie dla Polski i Izraela ważnym wydarzeniem.

- Światowa konferencja w Polsce to prestiż dla kraju, a prestiż daję siłę - powiedział Szewach Weiss. Jego zdaniem, chodzi o coś więcej nie załatwienie fortu Trump w Polsce.

dlsjmw7

Dodał, że dla Izraela to będzie równie ważne spotkanie się osobiście z wysokimi urzędnikami USA w Polsce. Wiceprezydent USA Mike Pence oraz sekretarz stanu Michael Pompeo będą uczestniczyli w rozpoczynającej się konferencji. Na zarzut dziennikarza, że będzie to rozmowa o Iranie bez Iranu, Szewach Weiss stwierdził, że jej uczestnicy będą mogli zbadać wspólne podejście do planów pokojowych dotyczących Bliskiego Wschodu.

Szewach Weiss nie chciał skomentować przekazanego Szwecji wniosku o aresztowanie stalinowskiego sędziego Stefana Michnika.

- Nie chcę tego komentować, to jest wewnętrzna sprawa Polski. Czy to było potrzebne po konflikcie w sprawie ustawy o IPN? Nie powinienem się mieszać, bo nie chcę rozdmuchiwać tego, co już się zgasiło - stwierdził Weiss. - Stosunki na poziomie rządowym uspokoiły się, między narodami też się uspokoiło. Tysiące turystów z Izraela odwiedza Polskę i są to normalne wizyty, nie na tle pamięci. Zaczyna się powrót do normalności w cieniu pamięci. Pamięć jest ważna, ale życie też jest ważne - dodał.

dlsjmw7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlsjmw7

Podziel się opinią

Share
dlsjmw7
dlsjmw7
Więcej tematów