Trwa ładowanie...
d34vue8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sześć osób aresztowano w ramach śledztwa w sprawie terroryzmu

Sześć osób aresztowali w niedzielę agenci Federalnego Biura Śledczego (FBI) w Minnesocie i Kalifornii w ramach śledztwa prowadzonego w sprawie działalności terrorystycznej - informują amerykańskie media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sześć osób aresztowano w ramach śledztwa w sprawie terroryzmu
(AFP, Fot: Mandel Ngan)
d34vue8

Rzecznik prokuratury generalnej Ben Petok zapewnił, że nie było zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego. Nie podał żadnych dodatkowych informacji, np. jakie zarzuty postawiono aresztowanym.

Według rozgłośni Minnesota Public Radio część aresztowanych to przedstawiciele lokalnej społeczności somalijskiej.

Od 2007 roku ponad 20 młodych Somalijczyków mieszkających w Minnesocie wyjechało do Somalii, a wielu innych usiłowało wyjechać z USA, by dołączyć do somalijskiej partyzantki islamistycznej Al-Szabab, Państwa Islamskiego (IS) lub innej organizacji terrorystycznej.

W lutym mieszkaniec Minnesoty został oskarżony o spiskowanie w celu wspierania IS oraz mataczenie podczas przesłuchań w ramach śledztwa dotyczącego werbowania bojowników przez zbrojne ugrupowania islamistyczne.

d34vue8

Podziel się opinią

Share

d34vue8

d34vue8
Więcej tematów