Trwa ładowanie...
d3qz84d

Szefowie policji imprezowali w luksusowym hotelu Hilton. Za pieniądze podatników

Kiedy szeregowy policjant wiąże ledwo koniec z końcem, kierownictwo służby bawi się w najlepsze w ekskluzywnym hotelu Hilton w warszawskim Wawrze. Oczywiście za pieniądze podatników. Na imprezie serwowany był alkohol, ale KGP ukrywa informacje na ten temat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Imprezę w hotelu Hilton zorganizował komendant główny policji Jarosław Szymczyk
Imprezę w hotelu Hilton zorganizował komendant główny policji Jarosław Szymczyk (East News, Fot: Stanisław Kowalczuk)
d3qz84d

20 lipca. Piątkowe popołudnie. Na placu Piłsudskiego ma miejsce uroczystość awansowania funkcjonariuszy na wyższe stopnie służbowe i wręczenie odznaczeń państwowych. Wszystko z okazji Centralnych Obchodów Święta Policji. Wśród zaproszonych gości są przedstawiciele administracji rządowej, szefowie służb mundurowych i instytucji państwowych, goście zagraniczni, oficerowie łącznikowi, akredytowani w kraju i za granicą. Jest odświętnie, uroczyście i z pompą.

Kilka godzin później jest zupełnie inaczej. Aż 190 osób jedzie do hotelu Hilton w warszawskim Wawrze, by poluzować marynarkę i wznieść toast za polską policję.
Oficjalnie pod hasłem uroczystej kolacji. Miejsce imprezy: Hotel Double Tree By Hilton należy do bardziej ekskluzywnych w okolicy. Ładne duże pokoje, duży basen, możliwość korzystania ze SPA, siłownia z profesjonalnym sprzętem. Doba hotelowa kosztuje tutaj od 250 złotych w górę.

W tym hotelu polska policja zorganizowała uroczystą kolację www.doubletreewarsaw.pl
W tym hotelu polska policja zorganizowała uroczystą kolację

Nasz informator: - To była impreza z okazji święta policji dla komendantów wojewódzkich z żonami i dyrektorów biur, generalnie ścisłej kadry kierowniczej policji i wybranych gości z zewnątrz. Komenda Główna Policji uznała, że hotel Hilton będzie najlepszym miejscem na tego typu uroczystość. Być może komendant główny Jarosław Szymczyk wiedząc, że otrzyma drugą generalską gwiazdkę chciał pokazać się z jak najlepszej strony – mówi nam nasz informator. Faktycznie, tego samego dnia prezydent Andrzej Duda awansował Szymczyka na najwyższy stopień w polskiej policji: generalnego inspektora.

d3qz84d

Zobacz także: "Był bardzo silny, szarpał się". Zeznania policjanta ws. śmierci Igora Stachowiaka

Przez długi czas, uroczysta kolacja w hotelu Hilton była tajemnicą poliszynela. Ale informacje o niej zaczęły docierać do polityków opozycji. Na początku września z zapytaniem do KGP zgłosił się poseł Krzysztof Brejza.

Odpisał mu osobiście komendant główny policji. – Po uroczystościach, wzorem lat ubiegłych została zorganizowana kolacja dla zaproszonych gości. Zgodnie z prawem zamówień publicznych, został wyłoniony wykonawca usługi – spółka Polaris Hospitality Enterprises z siedzibą w Warszawie przy ul. Skalnicowej 21 (zarządca hotelu Hilton – przyp. red.), który zaoferował najniższą cenę. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w Sali konferencyjnej. W kolacji łącznie wzięło udział 190 osób, w tym kadra kierownicza polskiej policji, goście krajowi i zagraniczni (..) Koszt na osobę wyniósł 198,92 zł brutto i obejmował wyłącznie posiłek i napoje bezalkoholowe – informuje komendant główny policji Jarosław Szymczyk. I jak dodaje, imprezy w poprzednich latach były znacznie droższe. – Dla porównania w 2014 i w 2015 roku koszt organizacji kolacji w ramach Centralnych Obchodów Święta Policji wyniósł odpowiednio 130 400 zł brutto oraz 114 369 zł brutto. Tym razem miał wynieść „tylko” 38 tys. zł brutto. W tej kwocie nie ma zakupionego alkoholu, a jak potwierdziliśmy w dwóch źródłach, napoje wysokoprocentowe były serwowane również.

Archiwum prywatne

Co na to KGP? Czy nie można było zorganizować imprezy np. w hotelu Łazienkowskim zarządzanym przez MSWiA? - W Hotelu Łazienkowskim nigdy nie była organizowana impreza po centralnych uroczystościach. Wybrano najtańszego i najlepszego oferenta, Hotel Łazienkowski przedstawił wyższą, niekorzystną ofertę. Nie wyobrażam sobie, abyśmy przedstawicieli z zagranicy, Europolu, oficerów łącznikowych akredytowanych i innych gości współpracujących z nami na co dzień w Polsce przyjmowali w podrzędnym miejscu, byłby to wstyd dla Polski - przekonuje nas rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

d3qz84d

W tym samym czasie, kiedy kierownictwo polskiej policji imprezowało na uroczystej kolacji, trwała akcja protestacyjna policjantów zrzeszonych w związkach zawodowych. Protest trwa od lipca. Policjanci domagają się m.in. ponad 600 złotych podwyżki.

Jakiś czas temu, szef polskiej policji w wywiadzie z portalem pulshr.pl na pytanie: "Co chciałby uzyskać w ramach opracowywanego programu modernizacji służb podległych MSWiA?" odpowiedział: - Elementem, w mojej ocenie niezwykle istotnym, jest poprawa sytuacji materialnej funkcjonariuszy i pracowników cywilnych policji, bo o nich też zawsze pamiętam. To jest bardzo ważne, bo mamy świadomość, że te zarobki pozostawiają, delikatnie mówiąc, wiele do życzenia - powiedział Szymczyk. Impreza w ekskluzywnym hotelu Hilton sławy mu nie przysporzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qz84d

Podziel się opinią

Share

d3qz84d

d3qz84d
Więcej tematów