Trwa ładowanie...

Szefowa "Wiadomości" tłumaczy "relację" o WOŚP

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdominował w niedzielę wydarzenia w większości miast w całej Polsce. Mimo to główne wydanie "Wiadomości" TVP poświęciło mu zaledwie 14 sekund. Takie podejście serwisu do zbiórki WOŚP Marzena Paczuska próbowała następnie tłumaczyć na Twitterze.

Szefowa "Wiadomości" tłumaczy "relację" o WOŚPŹródło: WP, fot: Marcin Gadomski
dktgfgn
dktgfgn

Szefowa "Wiadomości" wskazywała najpierw, że WOŚP jest prywatną fundacją, a następnie dodała: "TVP ma swoją akcję Polska pomaga. Jest tam wiele organizacji. Owsiak wybrał TVN. Czego chcecie od Wiadomości i z jakiej racji?".

Wszystkie wydarzenia związane z jubileuszową zbiórką pieniędzy organizowaną przez WOŚP, w ramach umowy, od wczesnych godzin porannych relacjonowała bowiem stacja TVN. W mediach publicznych pojawiły się jedynie krótkie wzmianki o finale.

Również główne wydanie "Wiadomości" o godz. 19:30 odniosło się do wydarzenia zaledwie w kilku słowach prowadzącego program Krzysztofa Ziemca. Głównym tematem, który opisywano przez około 7 minut, było natomiast zwycięstwo Kamila Stocha w zawodach Pucharu Świata w Wiśle.

dktgfgn

Dosadne zakończenie dyskusji

Decyzja o nieangażowaniu się Telewizji Publicznej w wydarzenie organizowane przez Jurka Owsiaka, od wielu dni głośno komentowana była w sieci. Mimo wielu głosów, że państwowy nadawca powinien mieć obowiązek informowania o 25. finale WOŚP, Paczuska ma zupełnie inne zdanie.

"Czy Fakty zająknęły się o akcji Caritasu przed Bożym Narodzeniem? Albo o akcji TVP?" - pytała. Na koniec podsumowała: "Wszyscy wszystko wiedzą i rozumieją. Kończę udział w rozmowie, w której druga strona - za przeproszeniem- rżnie głupa".

W poniedziałek rano Paczuska wróciła jednak do tematu zaznaczając, że relacja TVN z WOŚP, zgromadziła przed telewizorami mniejszą widownię, niż prezentowany w tym samym czasie na antenie TVP1 "Pucz" - film o wydarzeniach w polskim Sejmie 16 grudnia 2016 r.

dktgfgn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dktgfgn
Więcej tematów