Trwa ładowanie...
d3j3cyb

Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska nie stawi się przed sądem w Olsztynie

Agnieszka Kaczmarska została wezwana do stawiennictwa w piątek przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. O jej przesłuchaniu zdecydował sędzia Paweł Juszczyszyn. Szefowa Kancelarii Sejmu nie zamierza się stawić przed sądem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agnieszka Kaczmarska, szefowa Kancelarii Sejmu
Agnieszka Kaczmarska, szefowa Kancelarii Sejmu (East News, Fot: Andrzej Iwańczuk)
d3j3cyb

O tym, że szefowa Kancelarii Sejmu nie stawi się w piątek przed Sądem Okręgowym w Olsztynie poinformował dziennikarz radia TOK FM Roch Kowalski na Twitterze.

- Nie mogę się stawić jutro przed sądem, bo muszę uczestniczyć w Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Wysłałam usprawiedliwienie do pana sędziego, mam nadzieję, że zostanie uwzględnione. Nie lekceważę sądu - powiedziała w czwartek Kaczmarska.

O przesłuchaniu Agnieszki Kaczmarskiej zdecydował sędzia Paweł Juszczyszyn. Szefowa Kancelarii Sejmu ma odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie wykonała polecenia sądu i nie przedstawiła sądowi list z nazwiskami sędziów, którzy udzielili poparcia kandydatom do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

d3j3cyb

Przymusowy urlop Pawła Juszczyszyna

Przypomnijmy: 26 listopada 2019 r. sędzia Juszczyszyn, orzekając jako sąd odwoławczy, zażądał od Kancelarii Sejmu ujawnienia list poparcia do nowej KRS. Z powodu wyroku sędzia Juszczyszyn został odwołany z delegacji do SO w Olsztynie i został zawieszony w orzekaniu na miesiąc. Wszczęto również postępowanie dyscyplinarne w jego sprawie.

W sprawie Juszczyszyna interweniował m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Ostatecznie, 23 grudnia Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uchyliła zawieszenie w pracy sędziego z Olsztyna. Juszczyszyn powrócił do pracy 2 stycznia. Wyznaczenie terminu posiedzenia ws. list poparcia KRS było więc jedną z jego pierwszych decyzji po przymusowym "urlopie".

Źródło: TOK FM

d3j3cyb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3j3cyb

Podziel się opinią

Share

d3j3cyb

d3j3cyb
Więcej tematów