Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Szef sztabu generalnego Ukrainy: Władimir Putin mija się z prawdą

Szef ukraińskiego sztabu generalnego oświadczył, że prezydent Rosji Władimir Putin mija się z prawdą mówiąc, iż na Ukrainie nie ma rosyjskich wojsk. Oddziały uczestniczące "w okupacji Ukrainy" wezmą udział w paradzie wojskowej w Moskwie 9 maja - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: Ria Novosti/Alexei Druginyn)

- Mamy listę wszystkich rosyjskich jednostek wojskowych, które znajdują się obecnie na Ukrainie; znamy miejsca ich dyslokacji, liczbę żołnierzy i sprzętu, którym dysponują - powiedział generał Wiktor Mużenko w wywiadzie opublikowanym na stronie internetowej ministerstwa obrony w Kijowie.

Generał zaznaczył, że jego resort dysponuje dowodami, iż wojska Federacji Rosyjskiej walczyły przeciwko ukraińskim siłom rządowym w rejonach miejscowości Czernuchine, Łohwynowe i Debalcewe.

Oznajmił także, że również obecnie rosyjskie oddziały znajdują się na terytorium Ukrainy. - Jest to na przykład 15. brygada strzelecka drugiej armii Centralnego Okręgu Wojskowego, 8. brygada strzelecka, 331. pułk powietrznodesantowy z Kostromy, należący do 98. dywizji powietrznodesantowej i inne jednostki - podkreślił Mużenko.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów