Trwa ładowanie...
d3hggrw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szef skrajnej prawicy w Austrii chce budowy granicznych ogrodzeń

Szef skrajnie prawicowej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) domaga się budowy ogrodzeń na granicach Austrii. - To konieczne, gdyż UE zawodzi w ochronie swych granic zewnętrznych - powiedział Heinz-Christian Strache w wywiadzie prasowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uchodźcy z Syrii zatrzymani na granicy serbsko-węgierskiej
Uchodźcy z Syrii zatrzymani na granicy serbsko-węgierskiej (WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d3hggrw

Jego zdaniem ogrodzenie granic może powstrzymać napływ do Austrii nielegalnych imigrantów, wśród których - jak podkreślił - znajdują się islamscy ekstremiści. - Mamy obowiązek chronić nasze społeczeństwo przed terrorystami - stwierdził Strache w wywiadzie, który ukazał się w internetowym wydaniu gazety "Oesterreich".

Szef FPOe bronił budowy przez Węgry ogrodzenia z drutu kolczastego na granicy z Serbią, a także polityki szefa węgierskiego rządu Viktora Orbana wobec migrantów. - Powinniśmy być mu wdzięczni, że uchronił nas przed totalnym chaosem - powiedział Strache.

Skrajnie prawicowa FPOe jest trzecią siłą w parlamencie Austrii i najsilniejszym ugrupowaniem opozycyjnym.

d3hggrw

Podziel się opinią

Share

d3hggrw

d3hggrw
Więcej tematów