Trwa ładowanie...
d4kympo

Szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa złożył rezygnację

Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Komorowski złożył wniosek o odwołanie ze stanowiska; powodem rezygnacji są względy osobiste - poinformowało RCB.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa złożył rezygnację
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d4kympo

Marek Komorowski związany był z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa od marca 2010 r. Od grudnia 2010 r. pełnił obowiązki dyrektora, a od czerwca 2012 r. kierował Centrum jako dyrektor.

Jest ekspertem w zakresie ochrony ludności i ratownictwa, zwłaszcza w obszarze współpracy międzynarodowej. Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. W latach 2002-2009 ukończył kursy UE, NATO, ONZ z dziedziny współpracy międzynarodowej w zakresie ochrony ludności, zarządzania kryzysowego i ratownictwa. Był zastępcą dyrektora Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności (2007) oraz doradcą komendanta głównego PSP (2009). Uczestniczył w misjach ratowniczych w Czechach (2002), Iranie (2003) i Haiti (2010).

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zainaugurowało działalność w sierpniu 2008 r. Jego głównym celem jest analizowanie zagrożeń w oparciu o dane uzyskiwane ze wszelkich możliwych źródeł. RCB zapewnia obsługę Rady Ministrów, premiera, szefa MSWiA i Rządowego Zespołu Zarządzenia Kryzysowego w sprawach zarządzania kryzysowego oraz pełni funkcję krajowego centrum zarządzania kryzysowego.

d4kympo

Podziel się opinią

Share
d4kympo
d4kympo
Więcej tematów