Trwa ładowanie...

AstraZeneca. Szef RARS o decyzji EMA: "Dobra informacja"

Europejska Agencja Leków (EMA) stwierdziła w środę, że szczepionka AstraZeneca działa i jest bezpieczna. "Korzyści ze stosowania szczepionki firmy AstraZeneca w zapobieganiu COVID-19 przewyższają ryzyko działań niepożądanych" - poinformowano. Z tej informacji cieszy się prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) Michał Kuczmierowski.
Share
Szef RARS o decyzji EMA: "Dobra informacja"
Szef RARS o decyzji EMA: "Dobra informacja"Źródło: PAP/EPA, Fot: ANTONIO BAT
d1fczjj

- To jest dobra informacja, bo im więcej szczepionek będzie dostępnych na rynku, tym proces szczepienia będziemy mogli kontynuować w jak największej skali - stwierdził prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

Kuczmierowski dodał, że cały czas proces szczepień nadzorują odpowiednie instytucje - Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Główny Inspektorat Sanitarny, Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Jak stwierdził, czuwają one nad bezpieczeństwem szczepionek i szczegółowo monitorują sytuację.

- Bezpieczeństwo szczepień jest dla nas absolutnym priorytetem i dotyczy to zarówno bezpieczeństwa farmakologicznego, jak i dystrybucji - zapewnił prezes RARS.

d1fczjj

Europejska Agencja Leków ogłosiła decyzję

W środę EMA wydała komunikat i zwołała konferencję prasową poświęconą wnioskom komisji ds. bezpieczeństwa EMA (PRAC) z badań poświęconych wpływowi preparatu AstraZeneca na powstawanie zakrzepów.

Nowe pytania o AstraZeneca. Prof. Skirmuntt podkreśliła, że zakrzepów jest niewiele

Komitet Wykonawczy EMA stwierdził, że nietypowe zakrzepy krwi z niskim poziomem płytek krwi powinno klasyfikować się jako niezwykle rzadkie efekty uboczne szczepionki firmy AstraZeneca.

Jednocześnie podkreślono, że szczepionka tej firmy działa i jest bezpieczna. To oznacza, że może być nadal stosowana w walce z COVID-19. "Korzyści ze stosowania szczepionki firmy AstraZeneca w zapobieganiu COVID-19 przewyższają ryzyko działań niepożądanych" - stwierdziła EMA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fczjj

Podziel się opinią

Share
d1fczjj
d1fczjj
Więcej tematów