Trwa ładowanie...
d3iel5i
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szef Rady Europy: nieletni migranci nie powinni trafiać do ośrodków zatrzymań

• Sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland oświadczył, że przybywający do Europy nieletni migranci nie powinni być kierowani do ośrodków zatrzymań
• Zaapelował o zapewnienie dzieciom możliwości szybkiego dołączenia do swych rodzin
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef Rady Europy: nieletni migranci nie powinni trafiać do ośrodków zatrzymań
(PAP/EPA, Fot: YANNIS KOLESIDIS)
d3iel5i

Jagland skrytykował także ustalane przez niektóre państwa europejskie coraz bardziej restrykcyjne normy, które utrudniają dzieciom i młodzieży dołączenie do rodziców już mieszkających w Europie.

Sekretarz generalny RE wypowiadał się po odwiedzeniu domu prowadzonego w Atenach przez pozarządowa organizację charytatywną Praksis, gdzie przebywa 24 nieletnich w wieku od 11 do 17 lat. Powiedział, że zaapeluje do unijnych instytucji, Komisji Europejskiej i do wszystkich 47 członków Rady Europy o pomoc dla Grecji w finansowaniu wysiłków na rzecz pomocy nieletnim uchodźcom.

- Naszym zdaniem nie do przyjęcia jest, by tacy młodociani, dzieci bez opieki trafiały do ośrodków zatrzymań - powiedział Jagland. Po spotkaniu z kilkorgiem dzieci w domu w Atenach sekretarz generalny RE powiedział, że właśnie do takich miejsc powinni trafiać dziecięcy uchodźcy.

d3iel5i

Jagland zaapelował o finansowanie takich miejsc jak dom organizacji Praksis. "To zadanie nie tylko dla Grecji, bo Grecja to robi dla całego kontynentu" - powiedział. Jagland skrytykował w tym kontekście nowe restrykcyjne zasady w Danii i Norwegii, utrudniające łączenie rodzin uchodźców.

Zobacz także: #dziejesienazywo: Fala nacjonalizmu w Europie? Chrabota: boje się, że Austria będzie chciała wystąpić z UE

d3iel5i

Podziel się opinią

Share

d3iel5i

d3iel5i
Więcej tematów