Trwa ładowanie...
d23r843
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szef PSL Janusz Piechociński: nie pójdę na referendum Bronisława Komorowskiego

Szef PSL Janusz Piechociński potwierdził, że nie weźmie udziału w niedzielnym referendum, o które wnioskował b. prezydent Bronisław Komorowski. Zdaniem wicepremiera nie powinno dojść nie tylko do tego referendum, ale też do kolejnego, zaplanowanego na 25 października. Wniosek w tej sprawie zgłosił obecny prezydent Andrzej Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Piechociński
Janusz Piechociński (WP, Fot: Wojciech Nieśpiałowski)
d23r843

- To dwa referenda błędów - błędu byłego prezydenta i, niestety, błędu nowego prezydenta. Gdybym ja był prezydentem, nie ogłosiłbym takich inicjatyw, tylko jeszcze dzisiaj odwołałbym oba referenda, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczył na walkę z suszą - powiedział Piechociński w Dobrej k. Strykowa w woj. łódzkim.

Oświadczył też, że nie weźmie udziału w referendum. - Nie ma grzybów, ale zajmę się czymś innym i nie będę brał udziału w referendum, bo uważam, że to błąd - podkreślił Piechociński.

W referendum 6 września Polacy odpowiedzą na pytania, czy są za: wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu, utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa oraz czy są za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika.

d23r843

Referendum zarządził poprzedni prezydent Bronisław Komorowski. Jego wynik będzie wiążący, jeżeli w głosowaniu weźmie udział więcej niż połowa uprawnionych.

W środę senatorowie będą debatować nad wnioskiem obecnego prezydenta Andrzeja Dudy o zarządzeniu ogólnokrajowego referendum, które miałoby odbyć się 25 października wraz z wyborami parlamentarnymi.

W tym referendum Polacy mieliby odpowiedzieć na pytania, czy są: "za obniżeniem wieku emerytalnego i powiązaniem uprawnień emerytalnych ze stażem pracy"; "za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe" oraz czy są "za zniesieniem powszechnego ustawowego obowiązku szkolnego sześciolatków i przywróceniem powszechnego ustawowego obowiązku szkolnego od siódmego roku życia".

Decyzja Senatu w sprawie referendum - w piątek.

d23r843

Podziel się opinią

Share

d23r843

d23r843
Więcej tematów