Trwa ładowanie...

Szef MSZ Witold Waszczykowski: nie po drodze nam z Marine Le Pen

Nie jest nam po drodze z Marine Le Pen jako kandydatką na urząd prezydenta Francji - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski. Nadzieję, że zwycięstwa Le Pen "uda się uniknąć" wyraził też (na wspólnej konferencji prasowej z polskim ministrem), szef dyplomacji Belgii Didier Reynders.

Szef MSZ Witold Waszczykowski: nie po drodze nam z Marine Le PenŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
dztzki2
dztzki2

Ministrowie Polski i Belgii byli pytani o opinię na temat przyszłości Europy w razie zwycięstwa Le Pen w wyborach prezydenckich we Francji.

- Kilka miesięcy temu, w styczniu, miałem okazję odwiedzić Paryż i miałem okazję spotkać się w naszej ambasadzie polskiej z kilkoma kandydatami na prezydenta, między innymi z panią Marine Le Pen. I wtedy, kiedy usłyszałem jej receptę na sytuację w Europie, jasno i wyraźnie stwierdziłem, że jest nam nie po drodze z takim kandydatem - powiedział Witold Waszczykowski.
- Nasza rozmowa nie zakończyła się rutynowym życzeniem zwycięstwa - dodał.

Szef polskiego MSZ zastrzegł jednocześnie, że nie może ingerować w demokratyczny proces w zaprzyjaźnionym kraju europejskim.

Z kolei szef dyplomacji Belgii zaznaczył, że przesłanie belgijskiego rządu do licznej społeczności francuskiej w jego kraju jest takie, żeby "nie wspierali partii radykalnej prawicy".

Reynders wyraził jednocześnie nadzieję, że zwycięstwa Le Pen "uda się uniknąć".

dztzki2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dztzki2
Więcej tematów