Trwa ładowanie...
d3tc8du

Szef MSZ o Europejskiej Polityce Bezpieczeństwa i Obrony

Polska pragnie rozszerzenia zakresu uczestnictwa naszego kraju w pracach Europejskiej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony - podkreślał w piątek w czasie wykładu na Uniwersytecie Warszawskim szef MSZ, Władysław Bartoszewski.

d3tc8du
d3tc8du

Według szefa naszej dyplomacji, polski, w pełni pozytywny stosunek do Europejskiej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony nie oznacza, że nasz kraj ogranicza się do wyrażania satysfakcji z samego faktu jej pojawienia się. Nasze oczekiwania i sugestie niekiedy oparte na krytycznej analizie istniejącego stanu rzeczy idą w dwóch kierunkach - mówił. Pierwszy z nich dotyczy relacji Polska a Europejska Polityka Bezpieczeństwa i Obrony, a drugi odnosi się do samej Europejskiej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony, jej miejsca i roli w powstającym systemie bezpieczeństwa europejskiego.

Bartoszewski mówił, że w ramach rozwoju Europejskiej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony znany jest ogólny cel: samodzielne prowadzenie przez UE operacji wojskowych w reakcji na kryzysy międzynarodowe. Szef MSZ wyraził przekonanie, że Polska - stając się członkiem UE - wniesie znaczący, materialny i polityczny wkład do Europejskiej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony. (aka)

d3tc8du
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tc8du
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj