Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Szef MSZ Niemiec ostrzega przed fiaskiem rozmów w Mińsku

Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier ostrzegł przed fiaskiem spotkania na szczycie ws. Ukrainy, które ma się odbyć w środę w Mińsku. Minister powiedział we wtorek, że dotychczas rozmowy były sensowne, choć wiele kwestii jest nadal otwartych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Frank-Walter Steinmeier
Frank-Walter Steinmeier (PAP/EPA, Fot: Julien Warnand)

- Jak dotychczas rozmowy miały sens - powiedział Steinmeier po spotkaniu ze swoim greckim odpowiednikiem Nikosem Kodziasem w Berlinie. - Istnieje jednak nadal wiele otwartych kwestii, które muszą być rozwiązane przed początkiem szczytu w Mińsku - zastrzegł szef dyplomacji.

Steinmeier zaapelował do Rosji i Ukrainy o wykorzystanie okazji. - Wszyscy uczestnicy szczytu powinni wiedzieć, że jutro nadarzy się wielka szansa na wykonanie pierwszego i ważnego kroku w kierunku złagodzenia konfliktu i przerwania ognia - oświadczył. Wyraził nadzieję, że żadna ze stron nie posunie się tak daleko, by "poprzez eskalację przemocy w ostatnich godzinach przed rozpoczęciem rozmów postawić szczyt pod znakiem zapytania".

- Jeszcze nie możemy mówić o sukcesie. Samo przeprowadzenie szczytu nie zapewni jeszcze rezultatów - zastrzegł Steinmeier.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów