Trwa ładowanie...
d2zj6sh

Szef MON: grupa batalionowa w Polsce na początku 2017 roku

• Amerykańska grupa bojowa ma być rozmieszczona w Polsce w styczniu lub lutym 2017 roku

• Macierewicz: największy i o najbardziej doniosłym znaczeniu szczyt NATO

d2zj6sh
d2zj6sh

Amerykańska batalionowa grupa bojowa ma być rozmieszczona w Polsce w styczniu lub lutym 2017 roku - poinformował minister obrony Antoni Macierewicz na zakończenie szczytu NATO w Warszawie.

Przywódcy państw NATO podjęli w Warszawie decyzję o wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu poprzez rozmieszczenie czterech batalionowych grup bojowych liczących po ok. 1000 żołnierzy w Polsce i krajach bałtyckich.

- Te wojska amerykańskie będą mogły od początku stycznia być rozmieszczone. Już w styczniu, lutym mają stacjonować. W Polsce się to na pewno uda - powiedział Macierewicz na konferencji prasowej podsumowującej dwudniowe obrady szczytu NATO w Warszawie.

d2zj6sh

Wśród najważniejszych decyzji szczytu szef MON wymienił wzmocnienie wschodniej flanki NATO i decyzję o rozmieszczeniu w Polsce oraz państwach bałtyckich czterech grup batalionowych. - W Polsce będzie usytuowane ich dowództwo dywizyjne - powiedział Macierewicz.

Minister obrony ocenił, że Polska i cały sojusz NATO "wychodzi z tego szczytu z rzeczywistymi możliwościami obrony i odstraszania". - Był to największy i o najbardziej doniosłym znaczeniu szczyt NATO - powiedział Macierewicz.

d2zj6sh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zj6sh
Więcej tematów