Trwa ładowanie...
d3pc8us

Szef KRS Leszek Mazur tłumaczy się z oklaskiwania Jarosława Kaczyńskiego. "Wszyscy stali"

- Nie uważam tego za przejaw działalności politycznej - uważa Leszek Maur. Przewodniczący KRS podczas gali zorganizowanej przez "Gazetę Polską" klaskał po przemówieniu prezesa PiS. I wstał, gdy Jarosław Kaczyński mówił o "zwyciężaniu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Leszek Mazur przyszedł na galę "Gazety Polskiej". Nie wszystkim się to spodobało
Leszek Mazur przyszedł na galę "Gazety Polskiej". Nie wszystkim się to spodobało (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3pc8us

- Każdy, nawet sędzia, może mieć poglądy i jeżeli te poglądy wyraża w sposób stonowany i nie na wiecu politycznym, tam nie było przecież transparentów, wiecowej atmosfery, to wydaje mi się, że nie powinno to budzić wątpliwości - twierdzi w rozmowie z RMF FM Leszek Mazur.

Przewodniczący KRS broni swojej obecności i zachowania podczas gali "Gazety Polskiej". Tytuł Człowieka Roku został przyznany Jarosławowi Kaczyńskiemu. Prezes PiS w przemówieniu stwierdził, że myśli o "zwycięstwie", nawet w "skali świata". Oklaskiwano go na stojąco.

d3pc8us

- Nie wyobrażam sobie, żebym akurat miał siedzieć, wszyscy stali, natomiast Jarosław Kaczyński mówił o zwyciężaniu nie tylko w kontekście bieżącej walki politycznej, ale mówił szerzej o zwyciężeniu w Europie czy na świecie. Trudno sobie wyobrazić, żeby miał tę walkę polityczną prowadzić na świecie - stwierdził Mazur.

Zobacz też: Beata Szydło skrytykowała Roberta Biedronia. "Ona nic nie rozumie"

I przyznał, że "były owacje", a on sam nie uważa swoich reakcji za "przejaw działalności politycznej". - W przypadku prezesa Kaczyńskiego na pierwszy plan wybijało się sformułowanie, które przecież zostało przytoczone w ślad za panią marszałek Kidawą-Błońską, że "Kaczyńskiemu zależy tylko na Polsce" - trudno, żeby się nie zgadzać z takim sformułowaniem, które stanowiło zasadniczy motyw tego wyróżnienia - wyjaśnił.

d3pc8us

"Gdy widzę Przyłębską i Mazura oklaskujących Kaczyńskiego na gali GP, robi mi się niedobrze. Żyjemy w państwie, w którym opadły wszystkie maski. Jesteśmy świadkami wielkiego politycznego oszustwa: władza pod pretekstem odpolitycznienia sądów, trzyma TK i KRS na politycznej smyczy." - komentował galę na Twitterze prof. UW Marcin Matczak.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pc8us

Podziel się opinią

Share
d3pc8us
d3pc8us
Więcej tematów