Trwa ładowanie...
d5gbgct

Szef eurogrupy za obcięciem funduszy dla krajów niechętnych uchodźcom

Szef eurogrupy, minister finansów Holandii Jeroen Dijsselbloem opowiedział się za obcięciem funduszy unijnych dla krajów, które odmawiają przyjęcia uchodźców, wskazując m.in. na Polskę - poinformowała w poniedziałek wieczorem z Hagi niemiecka agencja dpa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef eurogrupy za obcięciem funduszy dla krajów niechętnych uchodźcom
(AFP, Fot: JOHN THYS)
d5gbgct

- Kraj, który jest członkiem UE i który odmawia przyjęcia uchodźców powinien otrzymywać mniej środków z Brukseli - powiedział Dijsselbloem w reakcji - jak podkreśla dpa - na zwycięstwo narodowo-konserwatywnej partii Prawo i Sprawiedliwość w wyborach parlamentarnych w Polsce.

Podczas kampanii wyborczej PiS - przypomina niemiecka agencja - wypowiadało się przeciwko przyjęciu przez Polskę muzułmańskich uchodźców.

Szef eurogrupy podkreślił, że takie kraje jak Polska powinny także dać coś od siebie w zamian za miliardy euro, które każdego roku otrzymują z UE. "W przeciwnym razie część funduszy unijnych może powinna zostać skierowana, na przykład zamiast do Polski, Czech i Węgier, do Turcji na sfinansowanie pomocy dla przebywających tam uchodźców" - powiedział Dijsselbloem.

d5gbgct

We wrześniu obcięciem lub odebraniem pomocowych funduszy unijnych grozili krajom UE, które odmawiają przyjęcia uchodźców, m.in. kanclerz Austrii Werner Faymann, szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz i minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere.

Zobacz także: Uchodźcy nieustannie napływają do Chorwacji

d5gbgct

Podziel się opinią

Share
d5gbgct
d5gbgct
Więcej tematów